Nevyhazujte svá UMD z PSP, Vita je možná využije
zdroj: Archiv

Nevyhazujte svá UMD z PSP, Vita je možná využije

11. 10. 2011 13:55 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Spousta z nás byla lehce rozladěna zjištěním, že hry, které jsme si koupili pro původní PSP na PS Vita jaksi budeme muset znovu zaplatit, tedy pokud si je na novém stroji budeme chtít zahrát.

Zvětšit zdroj: Archiv Nyní se ovšem Jošio Matsumoto z vývojové sekce Sony Computer Entertainment vyjádřil, že se chystá program, který by vám s vašimi UMD mohl „pomoci“.

Podle něj pracuje Sony na projektu, který vám umožní, po detekování UMD verze a jejím ověření na vašem účtu, stažení hry pro PS Vita za speciální sníženou cenu. Bližší informace zatím nemáme, nicméně je to alespoň malá náplast na bolístku, jíž zpětná kompatibilita je. Přiznejme si, část z nás čekala, že PS Vita skrz PSN dokáže získat naše legálně zakoupení hry i do nového hardwaru. Je otázka, zda bude někdo znovu investovat peníze do hry, kterou už dohrál...

U některých držáků se s tím asi počítat dá, prostě si na nový handheld převedete hru, kterou pořád hrajete, jako drobného zabijáka času nebo prostě je máte v seznamu „chci si ještě zahrát a nemám čas“ a přesedláte na Vitu. Pokud to tedy bude za cenu spíše symbolickou a akceptovatelnou, za jako je třeba většina her na Apple Store, dá se čekat, že lidé budou investovat do her, které si už koupili.

Nejnovější články