zavřít

Nejvíc nominací na festivalu nezávislých her IGF Awards posbírala detektivka Virginia

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Game Developers Conference 2017 už klepe na dveře. Do San Franciska se pomalu chystají davy vývojářů i novinářů, a tak je ten pravý čas oznámit nominace na IGF Awards, oceňující nejlepší nezávislé hry loňského roku. Na výsluní se nakonec prodere celkem 30 titulů, z nichž některé jsou nominovány jen jednou, zatímco jiné posbíraly i tři, v případě adventury Virginia dokonce čtyři, nominace.

Virginia byla nominována za nejlepší audio, příběh, vizuál a inovaci. V závěsu za ní se třemi nominacemi jsou výtečná akce Hyper Light Drifter, temná záležitost Inside od tvůrců Limbo, a sci-fi explorativní adventura Event[0]. Na hlavní cenu Seumas McNally Grand Prize v hodnotě 30 tisíc dolarů jsou kromě tří her výše (překvapivě chybí Virginia) nominovány ještě tituly Stardew Valley, Quadrilateral Cowboy a Overcooked.   

Nominace v každé kategorii byly určeny odbornou porotou expertů, specializujících se na konkrétní odvětví poté, co skrze úvodní síto více než 340 porotců prošlo přes 650 nezávislých her. Slavnostním vyhlášením 1. března na GDC bude provázet vývojářka Nina Freemanová - autorka hry Cibele, inovativně prozkoumávající lásku a sex, která minulý rok uspěla v kategorii inovací.

Nominace do všech kategorií včetně čestných uznání si můžete prohlédnout na stránkách IGF nebo níže.

Nejlepší studentská hra

Diaries of a Spaceport Janitor (Sundae Month)
Lily, Colors of Santa Luz (Lily, Colors of Santa Luz Team)
Un Pas Fragile (PAF team)
FAR: Lone Sails (Mr. Whale's Game Service / Mixtvision)
Frog Climbers (TeamCrew)
Bamboo Heart (Sokpop Collective)

Čestné uznání: Awkward Dimensions Redux (StevenHarmonGames); DYO (Team DYO); Code 7 - Episode 0: Allocation (Goodwolf Studio); You Must be 18 or Older to Enter(Seemingly Pointless)

Nejlepší audio

The Flame in the Flood (The Molasses Flood)
GoNNER (Art in Heart)
Virginia (Variable State)
Hyper Light Drifter (Heart Machine)
Everything (David OReilly)
Inside (Playdead)

Čestné uznání: 1979 Revolution: Black Friday (iNK Stories); Kingdom: New Lands (Noio); Dropsy (Tendershoot, A Jolly Corpse); Diaries of a Spaceport Janitor (Sundae Month); Sentris (Timbre Interactive); TumbleSeed (TumbleSeed Team)

Nejlepší design

Imbroglio (Michael Brough)
Ultimate Chicken Horse (Clever Endeavour Games)
Duskers (Misfits Attic)
Overcooked (Ghost Town Games)
Event[0] (Ocelot Society)
Quadrilateral Cowboy (Blendo Games)

Čestné uznání: She Remembered Caterpillars (jumpsuit entertainment); Elsinore (Golden Glitch Studios); Inside (Playdead); Antihero (Tim Conkling); Replica (Somi); Space Pirate Trainer (I-Illusions)

Nejlepší scénář

Ladykiller in a Bind (Love Conquers All Games)
1979 Revolution: Black Friday (iNK Stories)
Virginia (Variable State)
Orwell (Osmotic Studios)
Event[0] (Ocelot Society)
One Night Stand (Kinmoku)

Čestné uznání: A Normal Lost Phone (Accidental Queens); The Lion's Song (Mi'pu'mi Games); Far from Noise (George Batchelor); Inside (Playdead); Stardew Valley(ConcernedApe); Burly Men at Sea (Brain&Brain); Sorcery! 4 (inkle / Steve Jackson)

Nejlepší vizuální ztvárnění

The Flame in the Flood (The Molasses Flood)
Inside (Playdead)
Virginia (Variable State)
Old Man's Journey (Broken Rules)
Hyper Light Drifter (Heart Machine)
She Remembered Caterpillars (jumpsuit entertainment)

Čestné uznání: Inks (State of Play); Night in the Woods (Infinite Fall); Mu Cartographer (Titouan Millet); Future Unfolding (Spaces of Play); Sundered (Thunder Lotus Games); Un Pas Fragile (PAF team)

Nuovo Award

Islands: Non-Places (Carlburton)
Close (Tobias Zarges and Moritz Eberl)
Diaries of a Spaceport Janitor (Sundae Month)
Oiκοςpiel, Book I (David Kanaga)
Everything (David OReilly)
Virginia (Variable State)
Mu Cartographer (Titouan Millet)
Lieve Oma (Florian Veltman)

Čestné uznání: Memoir En Code: Reissue (Alex Camilleri); Far from Noise (George Batchelor); Ladykiller in a Bind (Love Conquers All Games); Witchball (S.L.Clark); Project Perfect Citizen (Bad Cop Studios); Wheels of Aurelia (Santa Ragione); Quadrilateral Cowboy (Blendo Games)

Seumas McNally Grand Prize

Inside (Playdead)
Stardew Valley (ConcernedApe)
Quadrilateral Cowboy (Blendo Games)
Event[0] (Ocelot Society)
Hyper Light Drifter (Heart Machine)
Overcooked (Ghost Town Games)

Honorable Mentions: 1979 Revolution: Black Friday (iNK Stories); Orwell (Osmotic Studios); Imbroglio (Michael Brough); Virginia (Variable State); Duskers (Misfits Attic);Oiκοςpiel, Book I (David Kanaga)

Tagy: nominace ocenění IGF GDC 2015 indie hra

Zdroje: tisková zpráva,IGF,GDC

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.