Násilí a hry - které tituly kazí děti nejvíc?
zdroj: tisková zpráva

Násilí a hry - které tituly kazí děti nejvíc?

25. 11. 2004 14:14 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Organizace National Institute on Media and the Family vydala svou 9.

zprávu, týkající se především vlivu počítačových her na děti. Pod dokumentem je mimo jiných podepsán i senátor Lieberman, slavný to nepřítel her, jehož jméno se dokonce už i do jedné obzvláště brutální dostalo. Co se ve zprávě píše? Opět nejde o nic dosud neslyšeného. Autoři obviňují herní vydavatele z toho, že alibisticky používají ratingy, ale stejně se tváří, jako kdyby hry na děti vůbec žádný vliv mít neměly, čímž u rodičů údajně vyvolávají dojem, že jsou ratingy zbytečné. Významnou částí zprávy je pak žebříček deseti her, kterých by se měla mládež vyvarovat. V čele samozřejmě stojí DOOM III, následovaný GTA: San Andreas, Half-Life 2 a Halo 2.
Zvětšit zdroj: tisková zpráva Mezi hry, které naopak tato organizace doporučuje, patří třeba sportovní ESPN NFL 2005 nebo Pikmin 2 pro GC. Z těch známějších na PC pak například Prince of Persia (bez další specifikace), RollerCoaster Tycoon 3 nebo SimCity 4. Oba kompletní žebříčky můžete najít úplně dole na této stránce. Další zajímavostí zprávy je tvrzení, že herní prodejci údajně v polovině případů klidně prodají hru s ratingem M (17+) i malým chlapcům (cca 7 let). U stejně starých děvčat se tomu ale prý děje "jen" v 8% případů.

Aby těch žebříčků "špatných her" nebylo málo, sestavili ten svůj i Interfaith Center on Corporate Responsibility. Mezi ty pro mládež nejnevhodnější tituly zařadili vedle tradičních sérií jako DOOM nebo Grand Theft Auto překvapivě i akci Hitman: Blood Money, která nejenže zatím ještě vůbec nevyšla (až na jaře 2005), ale dokonce z ní nebyly uvolněny ani žádné in-game screenshoty :) Jiná v žebříčku zmiňovaná hra - Gunslinger Girls 2 - zase zatím vyšla pouze v Japonsku.

Související články: Násilí ve hrách - problém či nafouklá bublina?, Násilí vůči ženám v počítačových hrách, Druhy násilí v klasifikaci her dle ESRB , Rodiče v USA se bouří proti hře America Army, Tajemný Sniper z Washingtonu odstraněn, Petice za stažení Hitman 2, Zakázaná televizní reklama na Hitmana

zdroj: HomeLan

kate

Nejnovější články