zavřít

Molyneux to zkouší na Kickstarteru s projektem GODUS

iPad iPhone Windows

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Kde jsou ty časy, kdy se na Kickstarteru objevovaly projekty mladých, nezávislých, vizionářských tvůrců – a občas se i zaplatily. Nyní to vypadá, že se Kickstarter stal pískovištěm herních důchodců, kteří třeba potřebný kapitál mají, ale rozhodně jej nehodlají investovat. Jednoduše, přiznám se, že když se na Kickstarteru objevil Peter Molyneux a jeho 22Cans (viz Curiosity) s tím, že chtějí skoro půl milionu liber na předělávku Populous jménem GODUS, přišlo mi to trochu k neuvěření. Ostatně, nemyslím, že by se hra od Molyneuxe, která se odkazuje na Populous, neprodávala.


Nicméně, ať už s tím souhlasíte nebo ne, projekt GODUS na Kickstarteru je. Co slibuje? Slovy Molyneuxe to má být návrat ke starým dobrým časům v moderním kabátku. Což mi přijde jako už zhoubná fixace podobných projektů na nějakou prapodivnou nostalgii místo toho, aby se snažili vytvořit něco nového, originálního.

Cituji: „GODUS kombinuje sílu, rozsah a záběr Populous s detailním budováním a multiplayerovým nadšením Dungeon Keeperu spolu s intuitivním interfacem a technickou inovací Black & White. Původní Populous těžilo z osmibitové éry, GODUS použije nejmodernější technologie, jaké se naskytnou“.

Zhostíte se tedy role boha, budete budovat svůj kult a budete i soupeřit s dalšími bohy. Momentálně je GODUS plánován pro PC a mobilní zařízení. Jinak se toho na stránkách projektu mnoho nedozvíte, protože většinu stránky pokrývají obrázky s odměnami za financování projektu. Musí vám prostě stačit, že Molyneux smíchá své předchozí hry v něco skvělého. Prý.

Tagy: strategie Kickstarter

Zdroje: Kickstarter

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.