zavřít

Kultovní opičák Toki se vrací v remaku pro Switch

Switch

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Skoro tři desítky let stará akční plošinovka s plivající opicí Toki se vrací a vypadá pořád k světu. Remake kultovní japonské hry z roku 1989 mají na svědomí francouzští Microïds, kteří ji vydají exkluzivně na Switch ještě letos.

Pamětníkům je Toki jistě dobře známá – hlavní roli tu hraje velmi specifická a zvláštní opice co umí „střílet“. Toki je tak místy hopsačka a místy shoot'em up. S ústředním opičákem se vydáváte napříč džunglemi, jezery, jeskyněmi a dalšími lokacemi zachránit princeznu. Na příběhu hra nestála tehdy a nebude na něm stát ani dnes, ale jednoduše uchopitelná hratelnost snad tolik nezestárla.

Toki bude nicméně pořádnou výzvou, protože už tehdy šlo o docela obtížnou hru a pro leckteré mladší majitele Switche půjde jistě o pořádně obtížný kousek. Ducha původní hry se ale tvůrcům zachovat podařilo, minimálně na základě toho, jak celý Toki působí z obou přiložených videí.

O vydání hry na další případné platformy už Microïds nemluví, tudíž se zatím počítá pouze se Switchem. Na tamním eShopu si budete moct Tokiho zakoupit už 4. prosince.

 

Tagy: remake plošinovka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.