Máte námět či připomínku? Napište nám
Kultovní opičák Toki se vrací v remaku pro Switch
zdroj: Archiv
Téma

Kultovní opičák Toki se vrací v remaku pro Switch

23. 11. 2018 14:14 | autor: Adam Homola |

Skoro tři desítky let stará akční plošinovka s plivající opicí Toki se vrací a vypadá pořád k světu. Remake kultovní japonské hry z roku 1989 mají na svědomí francouzští Microïds, kteří ji vydají exkluzivně na Switch ještě letos.

Pamětníkům je Toki jistě dobře známá – hlavní roli tu hraje velmi specifická a zvláštní opice co umí „střílet“. Toki je tak místy hopsačka a místy shoot'em up. S ústředním opičákem se vydáváte napříč džunglemi, jezery, jeskyněmi a dalšími lokacemi zachránit princeznu. Na příběhu hra nestála tehdy a nebude na něm stát ani dnes, ale jednoduše uchopitelná hratelnost snad tolik nezestárla.

Toki bude nicméně pořádnou výzvou, protože už tehdy šlo o docela obtížnou hru a pro leckteré mladší majitele Switche půjde jistě o pořádně obtížný kousek. Ducha původní hry se ale tvůrcům zachovat podařilo, minimálně na základě toho, jak celý Toki působí z obou přiložených videí.

zdroj: tisková zpráva

O vydání hry na další případné platformy už Microïds nemluví, tudíž se zatím počítá pouze se Switchem. Na tamním eShopu si budete moct Tokiho zakoupit už 4. prosince.

 

zdroj: tisková zpráva

Nejnovější články