zavřít

Konami ruší hororový projekt Silent Hills od Kojimy a Guillerma del Tora

PlayStation 4

- Téma autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Minulý měsíc se objevily spekulace o tom, že Hideo Kojima po dokončení Metal Gear Solid V: The Phantom Pain opustí Konami a vydá se zkusit své štěstí jinde. Pře vznikla mezi Kojima Productions a Konami, a jak se zdá, má spor dalekosáhlejší dopad - slibný projekt Silent Hills do Kojimy a reřiséra Guillerma del Tora byl totiž ze strany Konami odpískán.

O Silent Hills jsme se dozvěděli během loňského Gamescomu, kdy Sony spustila skutečně originální kampaň v podobě hratelné ukázky s názvem P.T. Nejenom fanoušky série Silent Hill však k projektu Silent Hills přitahovala spolupráce slavného vývojáře a ještě slavnějšího režiséra, ale též zapojení herce Normana Reeduse ze seriálu The Walking Dead. Zkrátka se zdálo, že po mnoha suchých letech a několika ne úplně povedených Silent Hill hrách se blýská na lepší časy i lepší Silent Hill hry. Bohužel ale po pár záblescích z bouře sešlo.

Nejdříve se objevily nepřímé důkazy o tom, že je vývoj Silent Hills u ledu, aby pak spekulace proměnilo na smutný fakt oficiální vyjádření Konami pro Kotaku. Vezmeme to ale popořadě. Dle tweetu novináře Matta Hackenyho měl potvrzení o zrušení projektu zmínit sám Guillermo del Toro a na stejné téma tweetoval i Norman Reedus, jenž se měl objevit v hlavní roli hry. A když v Konami viděli, že nemá cenu držet pod pokličkou něco, co si cestu ven našlo dírou ve dně, přiznali barvu

"Konami počítá s novými Silent Hill hrami, ale vývoj "zárodečného" Silent Hills projektu, vytvořeného ve spolupráci s Guillermem del Torem a obsahující zpodobnění Normana Reeduse, nebude dále pokračovat. Ohledně účasti Kojimy a Del Tora na dalších Silent Hill projektech se aktuálně vede diskuse, čili se můžete připravit na další oznámení."

V zásadě se tedy neděje nic zlého, protože je tu pořád šance, že Kojima i Del Toro rozjedou spolupráci na jiném Silent Hill projektu. Protože je však vyjádření Konami velmi vágní a neslibuje žádný konkrétní termín, může to být jen snaha zahrát celou situaci do autu. Buď jak buď, pokud jste se těšili na Silent Hills, tak můžete své sympatie investovat do jiné podobné hry ...kdyby tedy nějaká byla.

Pokud byste si snad chtěli ještě hratelnou ukázku P.T. vyzkoušet, neváhejte – Konami totiž hratelnou ukázku hororu, který nakonec nebude, 29. dubna stáhne z PSN a definitivně tím hřebík do rakve slibného projektu.

Tagy: horor zrušené silent hill hideo kojima silent hills

Zdroje: Twitter,PC Gamer,Kotaku

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.