Ken Levine na Wii U žádnou hru nechystá, láká jej PS Vita
zdroj: tisková zpráva

Ken Levine na Wii U žádnou hru nechystá, láká jej PS Vita

12. 7. 2011 13:46 | Téma | autor: Jan Vitík |

Vzpomínáte na lehce rozvláčnou tiskovou konferenci Nintenda na letošní E3, jejímž nejsilnějším momentem bylo video představující nový ovladač (mnohými v té chvíli považovaný za samotnou konzoli) k připravované konzoli Wii U. U spousty diváků pak rezonovala hlavně přítomnost Kena Levina z Irrational Games (System Shock 2, BioShock, BioShock 2). Emoce to vyvolalo různé. Někdo se těšil na to, jaké kvalitní hry toto studio vyprodukuje pro Nintendo, jiní si zase mysleli, že studio takového formátu a pověsti by se nemělo zahazovat s něčím, jako je Wii U. Žádný konkrétní titul jsme se však tehdy nedozvěděli.

Až nyní v rozhovoru pro IGN přišel Levine se zajímavou informací. Irrational Games momentálně nechystají v blízké budoucnosti žádnou hru pro Wii U. „Neříkám, že se to nemůže v budoucnu stát, ale v současnosti na žádném titulu pro tuto platformu nepracujeme,“ řekl Levine. Dále popisuje své nadšení z nového handheldu Sony Vita. „Můžete si zahrát plnohodnotnou hardcore hru v posteli se zhasnutými světly, zatímco vaše žena spí. Tahle představa se mi hodně líbí,“ upřesňuje.

Chystaný titul pro PS Vita by měl být další přírůstek do univerza BioShock, ovšem jak sám Levine důrazně upozorňuje, nepůjde o žádný port již vydaných dílů nebo očekávaného Infinite. „Půjde o novou věc, která bude vytvořena od základů. Bude to zvláštní a překvapivé,“ řekl Levine. A dodává, že chce stále překvapovat lidi, i když si je vědom, že experimentování s sebou nese určité riziko a veřejnost to občas nechápe. Ale sám Levine považuje za štěstí, že se může se svým týme pouštět právě do těchto riskantních projektů.

 

Nejnovější články