zavřít

<i>Grand Theft Auto IV - trasa nadzemky, bonus obsah, Vice City 2?</i>

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O žádné jiné hře se teď nemluví více. Čím vším nadržená fan-komunita stupňuje faktor očekávanosti?

Do příchodu Grand Theft Auto IV zbývá ještě necelý měsíc a přesto momentálně nenajdete jinou hru, o níž by se na internetu mluvilo více. Ne proto, že by v něm bylo nalezeno nějaké druhé Hot-Coffee zabraňující v udělení věkového doporučení od 18 let, naopak vpuštění na britský trh proběhlo hladce. Motorem pro zviditelňování také nejsou ani marketingové aktivity tvůrců či distributora, jako tomu bylo třeba u Halo 3, nýbrž většinou činnost nadržené, dosti početné komunity fanoušků. Příkladem budiž francouzská stránka, která vzala nedávno uniklé fotky oficiální tištěné mapy, která bude přiložena v balení s hrou, a na jejím základě vytvořila vlastní, docela kvalitní nákres tras nadzemky nebo chcete-li metra, které budou moci hráči v Liberty City používat k přepravě:


Někdo jiný schrastil a neváhal zveřejnit výčet všech achievementů. Sony se zase snaží mírnit hype kolem dodatečného X360 obsahu tvrzením, že herní obsah Grand Theft Auto IV vlastně je dostatečně bohatý sám o sobě, i bez přídavku. Sony při této příležitosti neváhala připomenout, že Microsoft za exkluzivitu addonu vyplázl ekvivalent hrubého národního produktu menších latinskoamerických států.

Kompenzací pro PS3 hráče mají údajně být předměty odemykatelné v rozhraní služby HOME, jako trička či kšiltovky s logem Rockstaru. Asi netřeba dodávat, že jde o pouhé domněnky nebo spíš přání časopisu PlayStation World, který vše vydedukoval zřejmě dle všeobecně známého faktu, že každá významnější hra bude mít v HOME něco speciálního. Jiný magazín, pro změnu z Austrálie, dnes přišel s prvními obrázky HUDu. Na něm není zajímavého lautr nic, protože se jím myslí pouze v sérii tradiční kruhová mapa v levém dolním rohu obrazovky, přesto se o něm všude psalo.


Na závěr jsme si schovali nejméně věrohodnou spekulaci, která pochází z neznámé sajty Play3-Live.com. Té se donesla zpráva od belgického informátora, který měl spatřit interní release-list Take 2 na rok 2009, kde prý figuroval nástupce GTAIV s podtitulem Vice City 2. Premisa má být zoufale neoriginální: barvami hýřící město inspirované floridským Miami prý naleznete zamořené korupcí a úpadkem. Úkolem údajně má být pozvednutí celkové úrovně a stanutí v čele města poté, co váš případ prošetřuje místní policie. Ať už jde o něčí čirý výmysl nebo eventuální příležitost pro Rockstar, jisté je, že by se taková hra nejmenovala Grand Theft Auto V, jak ji mnozí přezdívají, jelikož by to byla jen taková odbočka typu San Andreas (na enginu a s konceptem blízkým GTAIV).
zdroj: uvedené fanstránky a magy, diskusni fora a další

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.