Microsoft má na krku nový skandál s hackery. Ti se pustili do kódů napsaných na kartičkách s MS body a u zkušebních účtů Xbox Gold, načež zjistili, že každý z kódů de facto odpovídá jednomu složitému algoritmu. Brzy poté už si hackeři začali generovat svoje vlastní kódy, které Xbox Live uznal jako legitimní a odměnil hodnotou 160 MP. Ve finále se hackerům podařilo nejenom nasbírat body v hodnotě zhruba jednoho milionu dolarů, ale ještě navíc si vygenerovat i čísla pro Banshee avatary do Halo: Reach. Microsoft už samozřejmě kódy stáhl, i když je otázka, do jaké míry může zpětně potrestat a vůbec vysledovat hráče, jež své kódy takto použili.
Hráči se také ptají, zda může teoreticky dojít k situaci, kdy by legálně zakoupený kód nefungoval, protože už ho hackeři využili - což podle všeho možné není, protože kódy se prodávají jen v hodnotě 400MP a výš.
K Microsoftu ještě jedna zpráva: firma se včera pochlubila, že už má celosvětově prodáno pěkných deset milionů Kinectů a zhruba stejné číslo her pro Kinect. Pohybové zařízení od Microsoftu se tak oficiálně stalo nejrychleji prodávaným elektronickým zařízením podle Guinessovy knihy rekordů, s průměrným počtem 133 tisíc odbavených kusů za den během prvních šedesáti dnů prodeje.