Gears of War 3 vyjde v Německu, poprvé v historii série
zdroj: tisková zpráva

Gears of War 3 vyjde v Německu, poprvé v historii série

13. 7. 2011 12:16 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Být hráčem v Německu, to není žádný med.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Stát má jasné restrikce na to, jaké násilí může ve hře být a v jaké míře, a když hra nenaplňuje dané kvóty mrtvol a vyhřezlých střev (tedy nula) na hodinu hraní, dostane titul nálepku List A, což je nůž vražený do zad vydavatele. List A totiž znamená nulovou možnost propagace a marketingu, což se na prodejích drasticky projevuje. Většina vydavatelů má pak na výběr – buď udělat ústupky v obsahu a nahradit červenou krev zelenou a lidi zombíky anebo se prostě na německý trh vykašlat.

Epic Games šli druhou cestou a tak Gears of War 1 i Gears of War 2 prostě u našich západních sousedů nevyšly. Jenže časy se mění, internet je všeobjímající médium, a jakožto internacionálně universální prostředek propagace zaručuje, že potřebujete onu tištěnou propagaci méně a méně. A tak půjde třetí díl hry do distribuce i v Německu. Co v něm (ne)bude a kdo si jej bude moci koupit?

Potěšující pro všechny německé hráče je fakt, že hra bude bez jakýchkoliv úprav, takže si užijete (pokud jste v Německu) pleskání ještě teplé rozervané tkáně o beton, vyvrhnutí nepřátel a podobné tradiční kratochvíle. Tedy pokud vám bylo už 18 let. Tradiční marketing tedy asi nebude, pořád půjde o List A hru, ale marketing minulých let a letošní, spočívající ve virální reklamě, trailerech a článcích, to jsou úplně jiné platformy.

Nejnovější články