Football Manager 2016 je venku, můžete hrát i demo, ale s koupí možná počkejte
zdroj: tisková zpráva

Football Manager 2016 je venku, můžete hrát i demo, ale s koupí možná počkejte

16. 11. 2015 12:15 | Téma | autor: Petr Poláček |

Od pátku třináctého je v prodeji další ročník série Football Manager, který si můžete dopředu otestovat skrze demoverzi na Steamu. Pokud ale nejste Aleš Smutný a nepotřebujete nutně (s pracovních i osobních) důvodů mít přehled, co nabízí šestnáctka oproti patnáctce, tak s nákupem hry ještě nějakých pár týdnů počkejte. Hned si vysvětlíme proč.

Přestože je FM16 rozhodně solidní ročník (soudím tak po pár hodinách hraní a nejde o definitivní závěr, jen letmý dojem) s řadou povedených a příjemných novinek, neposouvá sérii nijak dramaticky dopředu. Stejně jako ročník loňský, musím říci. Fantasy Draft si člověk vyzkouší jednou, dvakrát, docela se pobaví, ale vrátí se zpět k módu základnímu, kterým je v mém případě právě Classic, respektive nově Touch mód.

Sports Interactive suverénně nejoblíbenější herní mód přejmenovali, aby ho mohli před koncem roku jako samostatnou hru nejenom pro tablety, ale i PC a Mac. Pokud tedy patříte, stejně jako já, k hráčům, co hrají nejvíce Classic, tak spíš nebudete chtít utrácet 55 euro za kompletní hru, ale počkáte si na (doufám), že levnější FM Touch. Nabídne v zásadě všechno (statistiky, engine apod.) co plnohodnotná verze, jen vynechá prvky, které nabízí navíc plnotučná simulace – tiskové konference atd.

Rozhodnutí je samozřejmě na vás a nemělo by být složité, protože po těch letech hraní FM16 už dobře víte, čemu se v jednotlivých dílech věnujete nejvíce, respektive za co platit nemusíte. Z tohoto pohledu je vlastně rozhodnutí tvůrců, vydat Classic/Touch samostatně vůči hráčům vstřícné.

Méně vstřícné už mi sice přijde prodej DLC typu in-game editor nebo možnost vést ve hře národní tým za peníze. Celkem si takto můžete různé herní možnosti odemknout za cenu skoro 28 euro. Ve spojení s cenou základní hry se tedy dá říci, že FM16 s kompletní obsahovou nabídkou a volbami vyjdou zájemce na více než 80 euro. A to už je docela drahá sranda, i když, co si budeme nalhávat – hraním FM pak lze strávit desítky až stovky hodin, což také není málo.

Recenzi FM16 od nás můžete očekávat v následujících týdnech, ale nebude to zítra nebo pozítří. Otestovat změny v chování AI a hlavně proklamované úpravy enginu i aktivit ohledně přestupů chvíli trvá – zejména v kompletní hře, kde více času tráví člověk řešením ne přímo manažerských záležitostí, což je důvod, proč mám raději Classic – Touch mód.

Demo Football Manager 2016 najdete na Steamu, stejně jako hru samotnou, ve které jako obvykle nechybí čeština.

Nejnovější články