zavřít

FIFA 19 odstranila ze hry zesnulého fotbalistu Emiliana Salu

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Celý fotbalový svět nedávno šokovala zpráva o tragické smrti argentinského útočníka Emiliana Saly. Ten se letěl připojit ke svým novým spoluhráčům z týmu Cardiff City FC, když se malé letadlo s ním a s pilotem na palubě zřítilo do Lamanšského průlivu. Na celou situaci teď reaguje FIFA 19, která Salu odstranila ze singleplayeru a zmrazila cenu jeho předražené kartičky v online módu Ultimate Team.

Po přihlášení do Ultimate Teamu čeká hráče zpráva, v níž vývojáři vyjadřují touhu „respektovat a ctít [Salův] odkaz“. Rozhodli se tedy pro tři kroky. Prvním z nich je odstranění Saly z francouzského týmu FC Nantes, odkud za rekordní částku 15 milionů liber přestoupil do Cardiffu. Když si teď za Nantes pustíte kariéru nebo režim Výkop, Salu tam nenajdete.

Další dva kroky se týkají Ultimate Teamu. Zaprvé, Salova kartička vám odteď nepadne z žádného balíčku. A zadruhé, kartičky, které už hráči vlastní, nepůjdou prodávat za přestřelené ceny, jak tomu bylo doposud – hráči je nabízeli i za 10 000 mincí a těžce na nich vydělávali, protože Salu najednou každý chtěl. Maximální cenou teď bude (alespoň dočasně) tisícovka.

Přestřelené ceny u zesnulých fotbalistů jsou na trhu Ultimate Teamu běžnou praxí. Stalo se to například v případě kapitána Fiorentiny Davide Astoriho, který minulý rok zemřel na infarkt – i tehdy vývojáři zamkli jeho cenu, aby zabránili profitování z nešťastné události.

Tagy: fotbal simulace FIFA sportovní

Zdroje: Eurogamer.net,vlastní,Futhead,Futview

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.