Fanoušci zaplatili novou hru od Double Fine
zdroj: Archiv

Fanoušci zaplatili novou hru od Double Fine

9. 2. 2012 13:13 | Téma | autor: levis |

Tim Schafer (a zřejmě) Ron Gilbert, tedy autoři Monkey Islandu, začali pracovat na nové oldschoolové adventuře. Protože se jim ale na nové značky obecně nedaří sehnat moc peněz, rozhodli se na to jít cestou fundraiserů a poprosili hráče či obecně mecenáše, zda by jim nemohli poslat pár dolarů. Cílem bylo nasbírat 400 tisíc dolarů.

Pokud byste bývali poslali třeba 15 tisíc, mohli jste jít s oběma autory na večeři, ale to někdo zaplatil během pár minut. Zdá se vám 400 tisíc dolarů hodně? Možná, ale už pár hodin po vydání tiskové zprávy se oběma vývojářům podařilo nasbírat 337 tisíc dolarů a dnes před polednem už bylo hotovo - fanoušci během pár hodin poslali překročili vytyčenou metu, takže vývoj hry je zaplacený a peněz se vybere mnohem více. Podívejte se sami, jak rychle tam ty dolary skáčou.


Samotný proces vzniku hru zachytí filmaři, jenž natočili dokument Minecraft: The Story of Mojang. Snímek uvidí jen ti, kdo vznik hry podpořili finančním příspěvkem. Celá hra by měla vyjít v říjnu 2012 pro PC, uvedli Double Fine na svých stránkách.

Nejnovější články