zavřít

EA ukončuje online podporu mnoha starších her

Windows Wii PlayStation 3 Xbox 360 PSP

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pokud jste patřili mezi nadšené online hráče Lord of the Rings: Battle for Middle-Earth II,...

Pokud jste patřili mezi nadšené online hráče Lord of the Rings: Battle for Middle-Earth II, jistě jste zaznamenali, že na Silvestra vám hra smutně naposledy zamávala a nastal konec. Důvodem je, že EA vypršela licence na značku vlastněnou Middle-Earth Enterprises, což znamená, že 11. ledna se odebere za svou sestřičkou i X360 verze téže hry. Nicméně v Electronic Arts se rozhodli zbavit se zátěže starších či méně populárních her s online službou a naplánovala odstávku serverů.

„Ačkoliv to třeba mnoho lidí neví, udržování těchto starších her v chodu stojí hodně práce a prostředků. Raději proto přesuneme snahu našich techniků a IT odborníků na zbylých 99% populárnějších her, jimž hráči věnují pozornost. Rozhodnutí poslat tyto hry do důchodu není nikdy jednoduché. Vývojáři do nich dali tolik lásky, kolik i hráči, kteří si je oblíbili. Doufáme, že jste s nimi strávili mnoho hodin zábavy a zůstanete nám věrni“, zní oficiální prohlášení EA.

Jaké hry se tedy dočkají smutného konce? Třeba Sims Carnival, FIFA 07, 08, 09, FIFA Street 3. V drtivé většině jde o sportovní hry, které se dočkaly pokračování a jsou již morálně zastaralé. Nicméně třeba Fight Night Round 3 si stále držel malou hardcore komunitu, která se nesmířila se změnami ve čtyřce. Stejně tak FIFA World Cup 2010 na PSP a Wii měl poměrně specifické postavení uvnitř spektra své platformy. Celý seznam herních důchodců najdete zde.

Tagy: byznys online sportovní

Zdroje: CVG

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.