DUST 514 vyjde jako free-to-play, chystá se PS Vita verze
zdroj: Archiv

DUST 514 vyjde jako free-to-play, chystá se PS Vita verze

5. 3. 2012 13:41 | Téma | autor: levis |

Navzdory původnímu plánu bude sci-fi střílečka DUST 514 fungovat ve free-to-play režimu a na svůj PlayStation 3 si ji tak budete moci stáhnout zcela zdarma. Platit se nebude na měsíční bázi, nýbrž pouze za bonusové mikrotransakce.

"Ve hře nebude jediná mikrotransakce, která by vás zvýhodnila nad ostatními hráči," ujistil hráče výkonný producent Brandon Laurino v rozhovoru s Eurogamerem. Platbou si prý jen urychlíte snažení, které by jinak bylo třeba vyvinout pro získání určité zbraně nebo brnění.

DUST 514 bude navíc používat výhradně měnu Aurum, ISK získané v EVE Online pro hraní Dust 514 použít nelze, přestože jinak budou obě hry úzce propojeny. Aurum si můžete buď vydělat přímo ve hře, nebo si ji zakoupit v balíčcích od deseti do sta dolarů. Aurum pak můžete utrácet za boosty, varianty zbraní a "stovky a stovky" dalších předmětů, které však lze získat i hraním samotným.

Extra mapy naopak kupovat nepůjde - tvůrci se drží toho, aby mikrotransakce neposkytovaly hráčům nějakou výhodu, takže stovky ve hře přítomných planet budou přístupné všem jenom na základě toho, co si nahrají.

Kromě PS3 verze DUST 514 už se pracuje na handheldové verzi pro PS Vita. Ta bude zpočátku sloužit spíše jako doplněk velké hry, určený k provádění jednodušších operací (customizace a příprava vozítka na boj, domlouvání strategie s členy týmu apod.). Postupem času ale chtějí tvůrci PS Vita verzi vylepšovat a upgradovat o nové prvky, což by nakonec mohlo skončit i tím, že si Dust 514 zahrajete na cestách. Ale to je zatím hudba vzdálené budoucnosti. Dust 514 bude veřejnosti k dispozici v průběhu léta, snad se tento neurčitý termín podaří dodržet.

Nejnovější články