Drsná logická hra Who Must Die vás nechá rozhodovat o životě a smrti skupinky pacientů
zdroj: tisková zpráva

Drsná logická hra Who Must Die vás nechá rozhodovat o životě a smrti skupinky pacientů

1. 12. 2015 18:45 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Nezávislá scéna se nebojí experimentovat a zpracovávat nové nápady a motivy. Důkazem je i logická hra Who Must Die, který pětice tvůrců vytvořila za čtyři dny pro Epic Game Jam. Princip je v základu jednoduchý. Jako lékař dohlížíte na skupinku tří pacientů. Dva jsou (relativně) v pořádku, jeden je nakažený smrtící infekční nemocí. Pomocí série experimentů můžete jednotlivé pacienty testovat, abyste se nakonec rozhodli, kterého z nich zabijete. Protože nakažený nesmí přežít.

Who Must Die tak kombinuje prvky detektivní, logické adventury a psychologického dramatu, v němž byste se měli co nejvíce vcítit do nezáviděníhodné situace. Dokonce máte možnost podlehnout stresu i výčitkám svědomí a nechat vše na strážném, nebo obrátit zbraň proti sobě. Pokud se ale budete držet svého poslání, čeká vás logická překážková dráha, kterou není zase tak snadné překonat.

Symptomy totiž musíte vyčíst z kontextu chování ostatních pacientů, kteří vždy nemusí být zcela standardní (a přesto nemusí mít infekci). Někoho rozčílí klidná hudba, ale je to jeden ze symptomů, nebo jeho psychická porucha? Víte, že mezi symptomy patří agresivita a pozitivní reakce na hudbu, ale… Tahle analýza prostě nebude tak snadná. Musíte sbírat stopy, analyzovat reakce na podněty a pokud možno se nezmýlit.

Platí to o víc, že při každém hraní se mění příznaky, kterými se nákaza projevuje, takže se teoreticky můžete pátráním zabavit na delší dobu. Who Must Die si můžete stáhnout na oficiálních stránkách a já vám mohu popřát co nejzodpovědnější rozhodování.

Nejnovější články