zavřít

Dishonored se dobře prodává a dočká se asi dalších dílů

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jako by tisíce Lukášů vzkřikly hrůzou a byly náhle umlčeny. Podle všeho se totiž Dishonored dočká dalších dílů a stane se značkou, tedy minimálně do toho dalšího, předpokládaného dílu. Důvodem samozřejmě není nic jiného, než dobré prodeje. Potvrdil to Pete Hines z Bethesdy, která je bez debat úspěchem nového titulu potěšena.

Hines doslova říká: „Mohu vám sdělit, že Dishonored hodně překonává naše očekávání prodejů, což je opravdu skvělé, vzhledem k tomu, že jsme v tomto kvartálu vydali nový titul v konkurenci dobře zavedených sérií. Další skvělá čísla hra vyprodukovala o uplynulém víkendu, jak v kamenných prodejnách, tak na Steamu, kde se stala jedničkou víkendového prodeje. Navíc se titul dobře prodával i v zámoří. Jsme tím velmi potěšeni a oceňujeme, že fanoušci tak podpořili Dishonored a Arkane. Je zcela jasné, že zde máme novou zavedenou značku“.

Hines tak de facto na rovinu říká, že Bethesda bude chtít další pokračování Dishonored. Což bude zajímavé z toho hlediska, že se Arkane Studios zprvu zaklínali, že půjde o jednorázovku. Jenže znáte to – trh je dnes tvrdý a pokud máte v ruce něco, co vám zajistí existenci na dalších pár let (a víte, že produkujete něco oceňovaného), není zase moc co řešit.

Osobně mám z tohoto sdělení radost hned z několika důvodů. Myslím, že svět Dishonored má v sobě spoustu potenciálu a to i přesto a nebo právě díky tomu, že opustí Dunwall. Navíc hra sama patří mezi ty nejlepší, které se letos objevily a je dobře, že hráčská veřejnost tvůrce ocenila tím nejdůležitějším, tedy svými penězi, i přesto, že šlo o nemainstreamovou odchylku žánru a nový titul, který se pustil do drsné konkurence sérii. Dokázal tak navíc, že nemusíme pořád vyrábět a hrát nekonečné sequely, stačí mít dobrý nápad, um, samozřejmě solidní marketing a jde uspět. Sice se trochu paradoxně díky tomu úspěchu nejspíše dočkáme dalšího sequelu, ale dokud se vývoj značky udrží v příčetných hranicích, myslím, že si nemáme nač stěžovat.

Tagy: stealth fantasy steampunk FPS

Zdroje: Destructoid

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.