zavřít

Del Torovo inSane snad našlo nového vývojáře

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Nekonečná anabáze jednoho vysněného hororového projektu pokračuje. Naštěstí. Když se začalo mluvit o hororové hře režiséra Guillerma del Tora, všichni byli nadšeni, byť se v tom skrývala i nemalá zvědavost, jak by vlastně hra od filmaře mohla vypadat. Jenže pak přišly na THQ zlé časy (zlí jazykové mohou říkat, že ještě neodešly) a inSane se pakovalo do kolonky zrušených projektů.


Del Toro sám ale nehodlal svůj projekt vzdávat a nyní oznámil, že už brzy bude ruka v rukávě. „Nejdřív jsme měli v plánu obcházet spoustu vývojářů. Ale teď to vypadá, že půjdeme do vývoje hned po prvním setkání. Nemohu říci o koho jde, ale šli jsme za velkým vývojářským subjektem a vypadá to, že nás vezmou, protože se jim líbí naše nápady“, vysvětluje del Toro.


Samozřejmě, ze hry toho vlastně moc nebude a del Toro střízlivě konstatuje, že vývoj zabere ještě tak dva roky, přičemž rok a půl přípravy už má titul prý za sebou. „Dali jsme do toho rok a půl práce, máme vyřešené universum, ale teď se musí začít s kódováním, vytvářením enginu a testováním. Základní prvky hry jsou hotové, ale teď na ní musíme začít doopravdy pracovat a vytvářet ji“.


Celkově se zdá, že dol Toro poněkud vystřízlivěl ze svých očekávání a nároků. Původně inSane plánoval jako trilogii, ale nyní skromně prohlašuje: „Myslím, že nyní se budeme soustředit na tvorbu skvělé hry a pak uvidíme. Ano, původně tu byla myšlenka na trilogii a je tu ta možnost. Ale momentálně s ní nepočítáme“. To není na škodu, teoreticky stačí jeden skvělý titul a pak se třeba další odrazí. Každopádně, pokud se vše zdaří a del Toro své inSane dotáhne do úspěšného konce, možná se dočkáme zajímavého hororu. Snad. Teoreticky. Ať to nezakřikneme.

Tagy: horor

Zdroje: BeefJack

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.