Čeština pro Knights of the Old Republic již brzy
zdroj: tisková zpráva

Čeština pro Knights of the Old Republic již brzy

20. 7. 2004 0:01 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Martin Kovář alias Kovi, který je vedoucím rozsáhlého překladu sci-fi RPG Star Wars: Knights of the Old Republic, nás informoval, že jejich více než půlroční práce s lokalizací cca 50 tisíc řetězců (info) se pomalu blíží ke konci.

Raptor momentálně dolaďuje české fonty a zbývá otestovat poslední drobnosti nebo udělat instalátor, aby se čeština mohla koncem července dostat do fáze finální bety, ze které máme slíbeny nějaké obrázky.

    Prelozeno je kompletne 100% textu! Takze kdo chce, muze bouchnout sampansky a nez to dopijete, tak ja jeste zkontroluji zbyvajicich 5500 radku Tarisu pro betu 006. Nicmene, pro betu 005 mi zbyva zkontrolovat jeste 200 radku, Mae mi poslal seznam chyb z bety 004, ktery musim projit a provest opravy, no a v bete 005 pribude dalsi prace s pocitaci a bezpecnostnimi terminaly, dalsi vety na nyni snad jiz kompletne prelozenych planetach a kompletne vesmirane stanice u Yavinu IV... [více]
Obrázek zdroj: tisková zpráva V tuto chvíli se patrně ptáte, jak se bude překlad SW: KoTOR šířit, takže pro jistotu zopakuji plánovaný postup. Jelikož náš internetový obchod Tiscali GameShop / (X)zone celý projekt sponzoroval, jako první samozřejmě dostanou češtinu všichni jeho zákazníci, kteří si tam hru zakoupili v minulosti (dostanou ji na bonusovém CD dodatečně domů) nebo pořídí nyní za speciální cenu 1299 Kč (normálně stojí 1899 Kč ale spíš je všude jinde vyprodána). Čtrnáct dnů poté, tedy přibližně v polovině srpna, bude překlad exkluzivně ke stažení z Tiscali Games download serverů a to ve dvou verzích - buď 3 MB jen texty anebo 150 MB i s lokalizovanými filmečky.

Update 12:00 - velmi zajímavý rozhovor o češtině pro Knights of the Old Republic publikovali na nedávno spuštěné Star Wars GameCentrum fansite. Dozvíte se tam snad úplně všechno, co vás napadne - například jaké má Kovi vzdělání a zkušenosti s překlady, kdy projekt začal a kolik na něm pracuje lidí, kolik hodin denně s ním stráví, jak to bude s oficiálními updaty nebo hraním za ženský charakter, jestli se vším autoři někdy nechtěli seknout atd.
zdroj: ICQ

jd

Nejnovější články