zavřít

Český prezident píše řeckému kvůli zadrženým vývojářům

Windows

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

S narůstající mediální publicitou v případu zadržených českých vývojářů Ivana Buchty a Martina Pezlara konečně vzrůstá i zájem české politické scény. Poměrně silným impulzem, který by mohl nepřímo napomoci řešení situace se nyní stal i dopis prezidenta České republiky, Václava Klause, který byl adresovaný jeho řeckému protějšku, Karolosu Papouliasovi.


V dopise, jehož obsah prezident Klaus zveřejnil na svých stránkách se obrací na Papouliase s apelem, aby představitel řeckého státu věnoval zvláštní pozornost. Cituji: „Chtěl jsem Vás však navzdory tomu, vážený pane prezidente, požádat, abyste ze své pozice – i vzhledem k vynikajícím vztahům mezi našimi národy a státy – sledoval tuto nešťastnou kauzu se zvláštní pozorností, tak aby její průběh nemohl na naše vzájemné vztahy vrhnout zbytečný stín“.


Celý dopis je koncipován tak, jak se na komunikaci vrcholných představitelů států sluší a patří. Prezident Klaus opakovaně projevuje svou důvěru v orgány řecké justice i policie, stejně jako vyjadřuje svou jistotu nad tím, že „našim obviněným občanům budou poskytnuta všechna práva při hledání spravedlnosti řeckými orgány“. Celkově jde ale o poměrně výrazné vyjádření, které hlavně představuje to, co mnohým na případu chybělo – podporu ze strany českého státu. Celý text dopisu najdete na těchto stránkách.

Pro poslední zprávy ohledně situace zadržených vývojářů si přečtěte tento článek. Dodejme jen, že v pondělí, 26. listopadu od 13 hodin se koná v Praze demonstrace na vyjádření podpory zadrženým. Více informací najdete v této facebookové skupině.

Zdroje: Česká televize,klaus.cz

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.