zavřít

Českou survival onlineovku Novus Inceptio si může konečně zahrát každý

Windows

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Po více než roce vývoje se tvůrce českého MMORPG Novus Inceptio rozhodl hru zpřístupnit široké veřejnosti v rámci early access programu. Tvůrce hry Martin Mastný upozorňuje, že nejde o betu, ale silně rozpracovanou verzi, k jejímuž dalšímu vylepšování potřebuje odezvu od hráčů. Early access v případě Novus Inceptio navíc supluje tradiční crowdfundingovou kampaň, která by prý nenabídla dostatečnou hráčskou odezvu z hlediska hratelnosti.

Mastný několikrát zdůrazňuje, že jde o neodladěnou verzi hry, která má před sebou další rok až dva vývoje. „“Vše, co je aktuálně ve hře, není 100% vyladěné a funkční. Je možné najít drobné i zásadní nedostatky. Vše se snažíme řešit do detailu a komplexně s ohledem na MMO prvky hry. Aktuálně je ale ve hře všechno stěžejní a zásadní pro první testy i zábavné hraní. Optimalizace hry bude postupně prováděna dle odezvy hráčů. Proto, pokud hru nespustíte (prosím porovnejte si minimální požadavky na hardware), neodsuzujte ji. Na hře se pilně pracuje a požadovaný výkon se pravděpodobně časem změní,“ můžete si přečíst na stránkách na Steamu. Je jasné, že se český tvůrce snaží předejít negativní reakci ze strany hráčů, kteří si vydání early access verze pletou obvykle s vydáním verze hotové. 

Novus Inceptio je survival MMO, které vyznává kreativní a nedestruktivní přístup. Prim zde hraje hráčská spolupráce a vytváření obsahu - ne možnost ničit, co hráčům přijde pod ruku. Momentálně se v early accessu bude hra nacházet v GHOST módu, což je verze pro jednoho hráče. Ta se postupem času rozvine do klasického, plnohodnotného MMORPG. Už v GHOST módu si ale můžete vyzkoušet všechny klíčové prvky, jako je přirozený vývoj postavy, která se zlepšuje jen v tom, co aktivně dělá.

Další detaily si můžete přečíst na oficiálních stránkách. Early access verze bude dostupná v průběhu tohoto odpoledne za 30 dolarů s 20% v prvním týdnu.

Tagy: akční RPG survival mmo česká hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.