Českou hrou roku 2020 se stává Creaks od Amanity, hrou dekády je Kingdom Come

8. 12. 2021 21:30 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Dnes večer jste mohli být svědky opožděného vyhlášení České hry roku 2020 – ano, skutečně nejde o letošní rok, ale o ten minulý, který o svůj ceremoniál kvůli covidu přišel. A výsledky, o nichž rozhodla odborná porota včetně zástupců Games.cz, mluví jasně: Nejlepší českou hrou loňska je výtečná adventura Creaks od studia Amanita!

Ta si v hlasování expertů poradila i s takovou těžkou váhou, jakou je povedený remake Mafia: Definitive Edition, který si ovšem odnesl alespoň cenu v kategorii Technologické řešení. Herní design zase ovládl psychologický horor Someday You’ll Return. Kategorii Free to play si podmanila střílečka Shadowgun War Games a cenu za Audiovizuální zpracování ukořistila opět Amanita s Creaks.

Do Síně slávy byl 9 let po své smrti oficiálně uveden Lukáš Ladra, zakladatel a první šéfredaktor legendárního časopisu Excalibur, který je po právu označován za „otce české herní žurnalistiky“.

Cena Česká hra dekády, o níž v online hlasování rozhodovala veřejnost, putuje do studia Warhorse. Jeho úspěšné středověké RPG Kingdom Come: Deliverance převálcovalo konkurenci, a Jindra si tak může na poličce ve své chaloupce vystavit nádhernou sošku, kterou mu budou ostatní kluci z vesnice určitě závidět.

Na přenos se můžete zpětně podívat na YouTube, kde se o něj postarala redakce webu Indian včetně šéfredaktora Filipa Krauchera alias Fioly (a ve videu se mihnou i dva zástupci Games.cz), případně se podívejte na oficiální stránky. Všem výhercům gratulujeme!

Nejnovější články