zavřít

Bude mít nový Assassin’s Creed co-op a vrátí se Connor?

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Třetí díl Assassin’s Creed je za námi a nutno říct, že se na sérii začíná projevovat...

Třetí díl Assassin’s Creed je za námi a nutno říct, že se na sérii začíná projevovat určitá únava. Ubisoft nyní začal rozesílat nový dotazník, který reflektuje zájem společnosti na tom, jak by dotazovaní chtěli, aby série v budoucnu vypadala. Podle otázek se pak dá mnohé dovodit, byť je třeba říci, že je nejde chápat vysloveně jako navádějící k tomu, co má Ubisoft ve své virtuální hlavě. Autor článku si dovolil doplnit jednotlivé části svým skromným názorem dlouholetého skalního fanouška série.


Dotazník nejprve reflektuje spokojenost s jednotlivými prvky v samotném Assassin’s Creed III, ať už jde o souboje, příběh, gameplay atd. (uhm, k tomu bych měl co říci) Zajímavé je, že se dotazník ptá na to, jak bychom se dívali na další výlety s Desmondem (inu, proč ne) a zda by se nám líbilo pokračování s Connorem (prosím, to už fakt ne) a s příběhem Americké revoluce (proč ne, ale přijde mi, že tvůrci vyplácali většinu skvělého materiálu, které tahle část dějin nabízí). Stejně tak je tu dotaz na návrat do Frontieru (raději ne, dle mne se zde hra zbytečně odchýlila od základní premisy).

Trochu zděšení vyvolala otázka na to, co bychom říkali na kooperaci – a to ve smyslu ne samostatných misí, ale přímo účasti v kampani. Ale pak jsem si uvědomil, že s dobrým parťákem a předělaným systémem soubojů by mohly vznikat úžasné situace. Koordinace dvou přátel, kteří mají plán, který nespočívá v jatkách, ale kradmém postupu. Inu, bylo by to náročné, ale pokud by to byla dobrovolná část, ne povinná, kdy by vám parťáka musela nahrazovat AI... Ta myšlenka má potenciál.

Ryzí zděšení vyvolala otázka ohledně toho, zda by se nám líbilo, kdyby další díl vyšel už příští rok. Proboha ne. Nedělejte z Assassin’s Creedu každoroční záležitost, už teď osobně cítím přehlcení opakujícím se gameplayem bez větších změn. Cílem právě téhle série by nemělo být blockbusterové chrlení jedné výdělečné hry za druhou. Ubisofte, nejdi cestou málo proměnných sequelů, snaž se hledat nové cesty, jak prohloubit základní prvky asasínského „simulátoru“.

A nakonec trochu překvapivá otázka – jak se dotazovaným líbil třetí díl Uncharted. Tady nechci vyvozovat příliš, ale doufám, že se nechce série přesunout k zábavnému, ale zcela, zcela odlišnému systému Uncharted 3. Protože ten je tím, co v mnohém srazilo Assassin’s Creed III na kolena – svoboda okleštěná na úkor skriptovaných filmových zážitků. Příběh tvořený přímou kontrolou nad postupem hráče, který stojí v opozici proti vlastnímu hledání cesty.

Zdůrazňuji, že jde o dotazník, takže ne oznámení toho, co můžeme čekat od dalšího dílu. Ale pokud tyto otázky skutečně reflektují jednotlivé úvahy, kam sérii směřovat, u některých musím hlasitě opakovat „prosím ne!“. Ubisoft podobné dotazníky ale rozesílal po mnoha předchozích hrách a podle všeho reflektoval přání většiny hráčů. Ostatně už dříve se hovořilo o kooperaci.

A jak se na to díváte vy? Co by vám nevadilo, na co byste přistoupili a přes co by doslova nejel vlak?

P.S. Ještě než vám nabídneme naši vlastní soutěž o Assassin’s Creed III, co takhle si zasoutěžit s Playmanem o nabušené PC? Navíc nemusíte odpovídat na žádné otázky, soutěží se bude hraním této speciální karetní hry. Pokud budete dobří, výhra vás nemine!

Tagy: spekulace akční historická dotazník

Zdroje: Gaming Liberty

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.