zavřít

Bohemka posiluje své armádní simulátory akvizicí firmy TerraSim

Windows

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Není žádným tajemstvím, že nemalým byznysem pro českou Bohemku jsou virtuální simulátory bojiště a konfliktů. Jejich Virtual Battlespace 2 (VBS2) využívají ministerstva obrany po celém světě, mimo jiné například v USA, Velké Británii, Austrálii apod. Simulátory nemá na starosti herní Bohemia Interactive Studio které dělá Army, ale česko-australská Bohemia Interactive Simulations. A právě ona odnož BI Simulations teď skrze investiční skupinu Riverside koupila pittsburskou technologickou firmu TerraSim.

Díky akvizici TerraSim se tak česko-australská Bohemka dostala k dalším pokročilým technologiím pro automatizované vytváření terénu. BI Simulations z toho bude těžit pro rychlejší expanzi na nové trhy a vylepšení stávajících technologií. Čistě teoreticiky by mohly tyto technologie určitým způsobem pomoct i budoucím Arma titulům od BI Studio. O tom se sice už tiskovka nijak nezmiňuje, ale smysl by to dávalo a přímo se to vybízí.

"Akvizice firmy TerraSim je skvělou ukázkou naší strategie dále rozvíjet firmy, do kterých investujeme, pomoci jim expandovat na nové trhy, rozšiřovat portfolio jejich výrobků a služeb a tím získat dominantní pozici ve svém oboru," říká Luděk Palata, vedoucí pražské kanceláře investiční skupiny Riverside, jak se píše v oficiální tiskové zprávě. TerraSim pořád zůstane tam kde je a žádné stěhování k nám nebo do Austrálie ji nečeká.

Tagy: simulace válečná

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.