Blíží se Gears of War
zdroj: tisková zpráva

Blíží se Gears of War

28. 6. 2006 22:22 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Tahle mnohoslibná third-person akce od Epic Games, kterou mnozí vyhlížejí na konzoli Xbox 360 více, než zhruba ve stejnou dobu příchozí PS3, bude podle všeho jedním z největších herních taháků tohoto roku.

Gears of War zdroj: tisková zpráva Vedle dosud uvedených informací tu je něco nových střípků, takže chutě do toho. V hlavní roli Gears of War se představí voják jménem Marcus Fenix, toho času ve vězení za opuštění svého stanoviště v boji. Pobyt za mřížemi však nemá mít dlouhého trvání, je tu den E (Emergency Day), kdy se na scéně objevuje nový nepřítel, proti němuž se lidé, vedoucí dosud mezi sebou válku o zdroje energie, musí spojit. Což obnáší i vaši schopnou maličkost, která se rázem stane pilířem malého týmu, v němž se nadějete skutečně unikátních zbraní pro využití. Jako je Hammer of Day, dálkově naváděný laserový útok na vytyčený cíl. Jako je Torque Bow, kuše s výbušnými střelami. A nebo Lancer Rifle, řekněme klasická útočná puška s bodákem ve tvaru řetězové pily. Čímžto se můžete směle "prokousat" skrze případné obklíčení…

Co se týče vašich spolubojovníků, vyjma jejich vlastního iniciativního krytí za dostupnými objekty a překážkami, tu jsou dílčí možnosti stran definování jejich kooperace v akci. Tuto budete usměrňovat skrze příkazy týkající se zahájení či naopak přerušení palby a dále postupu vpřed či přeskupení. Ve hře má stát pravidelně po vašem boku kamarád Dom, který vás osobně vytáhl ze shora zmiňovaného vězení, a občas ještě několik dalších mužů, jejichž celkový počet povýší váš oddíl na hodnotu čtyř vojáků. Všichni zúčastnění mají disponovat více než slušnou AI, díky které jsou bojeschopní i bez vašeho přičinění (obcházení nepřítele z jeho nekryté strany a podobné taktické manévry). Nemluvě o tom, že vás pravidelně budou upozorňovat na klíčové momenty v boji, mezi něž patří hláška např. o nepříteli postupujícím zboku, nebo info, že je tento ukryt v budově nalevo. Právě pro citované momenty zde máte mít speciální tlačítko, jehož stisknutím se váš pohled obrátí žádaným směrem, takže máte okamžité povědomí, o jaké že budově jde řeč! Sluší se připomenout, že ve hře budou dostupné dva pohledy na dění, oba v third-person perspektivě. Ta, v níž vidíte celou postavu na obrazovce a potom je tu razantní přiblížení kamery k hlavnímu hrdinovu pro lepší zacílení nepřítele.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Jak bylo dříve předznamenáno, ve zdejší akci povede k vítězství dobrá taktika ve spojení s nutným krytím, které má obnášet dva různé motivy. Jednak to je krytí za zničitelnými překážkami, určené toliko pro rychlý a nepozorovaný přesun z místa na místo (např. dřevěné oplocení). A druhak krytí za pevnými objekty (zdi budov), určené pro následnou relativně bezpečnou konfrontaci s oponenty. Pro časté schovávání se má fungovat kontextové tlačítko, po jehož stisknutí - v blízkosti nějakého vhodného objektu, za nímž se půjde schovat, se vaše postava k tomuto automaticky přitiskne. V daný okamžik pak skrze to samé tlačítko a analogový stick bude možné provést řadu zcela odlišných pohybových nuancí, jako je rychlá otočka, efektní kotoul, či rychlý přechod k nejbližšímu krytu. Závěrem ještě připomínka co-op režimu, kterého se podle všeho bude moci zúčastnit toliko dvojice hráčů (Marcus & Dom), ale nepředbíhejme. Multiplayerové nuance Epic pečlivě tají s tím, že půjde o jedinečnou záležitost!

mart

Nejnovější články