zavřít

Bethesda chystá tři nové hry, z toho jedna je mobilní

iPad iPhone Android PlayStation 4 Windows Xbox One

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Ve většině studií se stále něco kutí, a tak není překvapením, že zrovna Bethesda pracuje na několik hrách. Nicméně většinou drží vše pod pokličkou, zvláště Bethesda, která oznámila Fallout 4 půl roku před jeho vydáním. A ačkoliv se nedá říct, že by tentokrát Todd Howard prozradil něco opravdu konkrétního, jeho pár vět o chystaných projektech pořád stojí za pozornost.

„Pracujeme průběžně na spoustě projektů. Jsme teď větší a chceme vydávat víc titulů. Aktuálně máme dva větší projekty, které stylem odpovídají tradičnímu rozsahu toho, co děláme, ale jsou větší. Projekty se překrývají, a tak na nich pracujeme zároveň, ale také to zpomaluje. Nemohu o nich moc mluvit, ale to, co říct můžu je, že jsou větší než cokoliv, co jsme doposud udělali. Jsou trochu odlišné od dosavadních našich titulů, ale pořád spadají do stylu her, jaké jste si u nás navykli vídat,“ vysvětluje Howard.

Víceméně to znamená, že oba projekty by měly mít rozsáhlý otevřený svět a svobodné procházení se po něm. To není moc překvapivé, spíše bude zajímavé v čem se liší od zaběhnuté škatulky The Elder Scrolls a Fallout a především, zda nezkusí představit nový svět a značku. Howard prozradil, že třetím projektem je mobilní hra. Že se Bethesda pouští na toto pole není překvapivé, jelikož Fallout Shelter se ukázal být obrovským hitem, což nečekala ani firma samotná.

„Bylo to pro nás obrovské překvapení. Především to, jak byla hra úspěšná. Máte teď – kolik? – 75 milionů hráčů. Odnesli jsme si z toho, že šlo o unikátní titul a v tomto trendu chceme nadále pokračovat. Nesmíme se dívat na to, co funguje jiným lidem. Tahle hra bude velmi odlišná stylem. Není tu nikdo, od koho bychom se mohli v tomto stylu inspirovat.“

Tagy: otevřený svět

Zdroje: Glixel

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.