zavřít

Best of 2018: Nejlepší adventura

PlayStation 4 Windows MAC

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Adventury stále ještě nejsou mrtvý žánr, byť jim zlí jazykové zvěstují konec už dobrých patnáct let. Na rozdíl od jejich akčních sester se v nich většinou moc nestřílí a nebojuje, a vaše pozornost se tak může soustředit na vyprávěný příběh a řešení zapeklitějších hádanek. Která trojice nám letos v redakci nejvíc zamotala hlavu?

3. místo – Unavowed

Unavowed

Bronzovou medaili si od nás odnáší adventura skutečně klasičtějšího střihu, totiž z žánru point-and-click. V New Yorku sužovaném paranormálními jevy se stáváte jedním z detektivů skupiny Unavowed, která záhady po staletí vyšetřuje. Přičemž si můžete vybrat jak svůj původ, tak i složení vyšetřovatelské party, již si berete ke konkrétnímu případu.

Hádanky možná nepotrápí vaše mozkové závity, většinou totiž poškádlí spíš centrum morálních dilemat. Ne všechny bytosti z cizích světů mají zlé úmysly a i démoni bývají ztracení, takže jim místo exorcismu musíte poskytnout psychoterapii. Za originální námět, možnosti řešení a výborně napsané dialogy si Unavowed zasluhuje třetí místo.

2. místo – Detroit: Become Human

Detroit

Možnostmi řešení překypuje i stříbrný medailista. Detroit budoucnosti ovládají zlenivělí lidé a androidi, kteří na své lidství teprve přicházejí. Logických záseků se tu sice nedočkáte, zato vás překvapí, co všechno se vaší ústřední trojici vlastně může stát, a to často až z vyprávění spoluhráčů nebo videí na YouTube.

Detroit: Become Human představuje vrchol sinusoidy vypravěčské tvorby Davida Cage a mimo výtečný příběh vás na ní upoutají i produkční hodnoty, kterými zbylí medailisté tolik nedisponují. Pozlátko nádherné grafiky a deště, jenž v příběhu o rebelujících androidech nesmí chybět, ale přece jen nejsou všechno…

1. místo – Return of the Obra Dinn

Return of the Obra Dinn

Naším vítězem se totiž stává Return of the Obra Dinn, jejíž grafika sestává přesně z jednoho bitu, ale i s celými dvěma barvami zvládá čarovat skoro nadpozemsky. Z většiny se koneckonců odehrává na otevřeném moři, takže si může dovolit na pevninu kašlat. Coby zaměstnanec pojišťovny musíte vyšetřit osudy posádky i pasažérů během poslední plavby a u každého z šedesátky zjistit i přesný způsob jeho skonu, s čímž vám pomůžou kouzelné hodinky převracející čas.

Return of the Obra Dinn od Lucase Popea vás donutí probudit všechny vaše vnitřní Sherlocky Holmese, Herculy Poiroty a slečny Marplové, protože vás ze svých krakeních spárů nepustí dřív, než celou záhadu vrzající kocábky vyřešíte. Po každé správně identifikované oběti se totiž dostaví mile uspokojující pocit a zároveň vás zvládá udržet ve stavu zvědavosti a napětí, jak to s těmi zbylými vlastně bylo, že jí ten uloupený čas moc rádi odpustíte. Za což jí právem náleží zlatá medaile za nejlepší adventuru roku 2018.

Tagy: Best of 2018

Zdroje: vlastní

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.