zavřít

Battlescreen pro Battlefield 4 bude jen na PC, Xbox One a PS4

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pokud patříte mezi nadšené hráče Battlefieldu 3 na X360 a PS3 a ještě k tomu se těšíte na Battlefield 4 s tím, že na nové konzole nebudete hned přesedat, máme pro vás špatnou zprávu. Jedna z hlavních novinek, Battlescreen, se na současné generaci konzolí neobjeví. Pokud tápete oč jde, vězte, že jde v základě o veškerou funkcionalitu (minimapa, statistiky, loadouty) skrze druhý display, ať už tabletu či mobilu nebo asi i počítače.

Jesper Nielsen z DICE to vysvětluje jako nutnost, protože webový základ prostě už nejde moc dobře na starší generaci konzolí dostat. DICE se celkem jasně zaměřili na implementaci Battlelogu (a Battlescreenu) do prostředí nových konzolí, protože Battlelog na té minulé generaci prostě nebyl to pravé ořechové.

Cílem DICE je nyní zprostředkovat výhody Battlelogu na konzolích co nejsnazším způsobem. Kupříkladu logování do Originu prý hodně lidí na konzolích odrazovalo, protože zapomněli heslo a nechtělo se jim zrovna procházet složitým procesem obnovy hesla. Nyní tedy bude přihlášení do Battlelogu jednodušší a to i na tabletech a mobilech.

To je vyřešeno šalamounsky. Sekundárním zařízením načtete QR kód a ten vás automaticky přihlásí k účtu, který propojí s tím konzolovým. Sympatické je i to, že DICE rovnou nehlásá genialitu využívání druhého displaye, ale otevřeně tvrdí, že zatím experimentují. „Je to pro nás nové a my to bereme jako postupné učení. Jsme opravdu nadšeni všemi možnostmi a první testy ukázaly, že jdeme správným směrem, ale abychom byli upřímní, opravdovým testem pro nás budou hráči a to, jak tenhle prvek budou využívat, při hraní i mimo něj.“

Nielsen dokonce přiznává, že zprvu se může zdát používání druhé obrazovky spíše obtěžující. „Chvíli si na to budete zvykat. Ale ve hře je spousta malých pauz a momentů, kdy řešíte kam dál a nebo co se kde děje a v tu chvíli se můžete podívat dolů, kde máte druhou obrazovku s mapou a říct si – Jasně, tady se bojuje.“ Je prostě sympatické, že DICE tenhle prvek nepropagují stylem „je to úžasné a proto to budete všichni pořád používat“, ale spíše jako šikovného pomocníka, s kterým se budete učit zacházet nejen vy, ale i vývojáři.

Tagy: online multiplayer FPS

Zdroje: Engadget

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.