Australané se snad letos dočkají vysněného 18+ ratingu
zdroj: Archiv

Australané se snad letos dočkají vysněného 18+ ratingu

24. 1. 2012 16:18 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Jestli mají australští hráči s něčím problém, je to absence ratingu pro dospělé, což při současné legislativě spouště her znemožňuje, aby se zde dostali vůbec do distribuce.

Už už mělo být loni představeno nové klasifikování, které by tento problém vyřešilo, ale nakonec byl ministr pro vnitřní záležitosti, jenž to měl na starosti, kvůli vládním škatulatům přesunut jinam a vše se ocitlo u ledu.


Nicméně, jeho nástupce, Jason Clare, se po zabydlení pustil do celého projektu znovu a nyní slibuje, že by mělo dojít k představení návrhu zákona už v únoru tohoto roku. „Naše plány na představení ratingu 18+ by měly pokračovat v prvním parlamentním sezení tohoto roku. Pokud projde Dolní sněmovnou, bude pokračovat do Senátu“.

Je to celkem překvapivé, protože Clarův úřad nic o plánech na vypracování ratingu neříkal. Proč je pro nás tahle informace zajímavá? Mimo jiné nám ukazuje, že na tom nejsme jako hráči tak špatně, protože u nás vlastně hry nikdo legislativně nereguluje. A z celkového pohledu herního trhu by se tak mohl konečně nemalý australský trh otevřít všem distributorům, kteří měli často se systémem střety kvůli „nepřístupným“ hrám.

Nejnovější články