Update 2 (18:26)- Ubisoft oznámil, že novinky ohledně hry vydá v podnělí 5. března. Přidal ale přebal PC verze hry (najdete jej uvnitř článku, na konci), kde neznámý hrdina s tomahawkem ubíjí na sněhu britského vojáka, zatímco na pozadí zuří bitva a ikonicky se třepetá americká vlajka. Neevokuje vám to trošku Patriota?
Update (10:50) - tak podle této zprávy bude v novém Game Informeru dost informací o hře a kousek scanu dvou stránek potvrzuje jak americkou vlajku a luk, tak přidává i všeříkajícího George Washingtona. Zdá, že na tomhle šprochu bude hodně pravdy.
Původní zpráva (10:30) - Kotaku přišli se zajímavým obrázkem, který by mohl být klíčovým konceptem pro Assassin’s Creed III, jehož zápletku a obsah se dozvíme „v brzké době“ (a jeden ze zdrojů tvrdí, že už 5. března). A jak se zdá, ti, co tvrdili, že se bude hra odehrávat v době americké války za nezávislost měli pravdu. A pokud za sebe mohu dodat – bohužel.
Samozřejmě, může jít o prostou spekulaci, může jít o přebal k doprovodnému románu, může jít o fan art... Každopádně, když se podíváte do článku, najdete zde kompletní obrázek, kde je hrdina ve variaci na tradiční asasínský ohoz, který třímá pistoli, tomahawk, na zádech má luk a kolem krku něco, co silně evokuje indiánskou ozdobu. Nu a za zády se mu třepotá americká vlajka z doby, kdy Američané začali bojovat proti Britům (takzvaná Vlajka Betsy Ross) a během toho si vymysleli spoustu národních mýtů, jako je třeba stratég – génius George Washington. A dole vykukuje kus loga Ubisoftu. Co by to tedy mohlo znamenat? Další hrdina by mohl být napůl indián (zcela ne, to by jaksi nesedělo do kánonu) a nějak se asi může participovat ve válce. Upřímně, osobně mi přijde tato možnost ze všech dlouhodobě diskutovaných (Egypt, Čína, viktoriánská Anglie, carské Rusko) jako nejslabší a designově nejrozpačitější. A to je ještě nápad s indiánem z celého toho konceptu nejzajímavější.
Co se týče architektury, americká města v této době zrovna nepřetékala populací a hlavně nějak působivou architekturou, takže ač by šlo o změnu, nebyla by asi příliš atraktivní. Samozřejmě, dá se počítat, že pro trojku by mohlo dojít ke změnám, takže klidně v rámci revoluční domobrany můžete pobíhat po lese, poslouchat Mela Gibsona a zabíjet Brity, přičemž systémově by mohl vynikat právě pohyb a boj v lese. Stejně tak se můžete v rámci děje podívat k indiánům – pueblanům na jihu a prohánět se v kamenné architektuře. Nu a čistě teoreticky můžete zajet i do té staré dobré Anglie a zabíjet nějaké ty templáře zde...
Ale celkově by asi pro evropského hráče nebylo toto zasazení až tak atraktivní. Ne kvůli nějakému antiamerikanismu, ale spíše proto, že dějiny nabízejí širokou škálu prostředí a událostí, které prostě vypadají atraktivněji, než vznik USA. Samozřejmě, pro mnoho amerických hráčů jde o klíčový moment dějin jejich země, který by si rádi nějak připomněli. Otázkou je, zda pro ty ostatní tohle neznamená příliš velký skok. Osobně bych byl velmi, velmi otrávený. Takže za sebe doufám, že jde o planý poplach.
A co vy?
zdroj:
tisková zpráva
1. 3. 2012 18:28 | Téma | autor: Aleš Smutný |
Update 2 (18:26)- Ubisoft oznámil, že novinky ohledně hry vydá v podnělí 5. března. Přidal...