Ash Ketchum poprvé v životě vyhrál pokémoní ligu. Odejde na odpočinek?
zdroj: Archiv

Ash Ketchum poprvé v životě vyhrál pokémoní ligu. Odejde na odpočinek?

16. 9. 2019 15:50 | Téma | autor: Václav Pecháček |

Ash Ketchum se poprvé v kariéře stal mistrem ligy trenérů pokémonů. Trvalo mu to dost dlouho, když uvážíte, že si svůj debut na televizní obrazovce prožil už v roce 1997 – od té doby několikrát vypadl ve vyřazovacích bojích, jednou obsadil druhé místo, ale teď, na souostroví Alola, se jeho sen konečně splnil.

O tom, že Ash doteď v životě žádné ligové prvenství nezískal, jsem se poprvé dozvěděl teprve před pár měsíci. Sice jsem v mládí při sledování seriálu zaznamenal, že věčně desetiletý pan Ketchum má tendenci důležité zápasy ve své kariéře spíš prohrávat, ale ani by mě nenapadlo, že mu jeho nehezká šňůra porážek vydrží tak dlouho.

Na druhou stranu je hezké, že autoři chápou význam trpělivosti a byli ochotní vyčkat. V jiném seriálu pro děti by hrdina vyhrával jeden turnaj za druhým, ale takhle je Ashova výhra skutečným šokem pro všechny dlouholeté diváky. A děti se možná mezitím stačily naučit, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Jestli vás zajímá, jak Ash k vítězství přišel, podívejte se na sestříhané video z japonské verze (nebuďte zmatení, Ash se v originále jmenuje Satoshi).

Tohle vítězství s sebou navíc přináší ještě jednu otázku: Nastává konec éry? Proslýchá se, že seriál Pokémon chystá reboot, který s sebou přinese i nového hlavního hrdinu. Uvidíme, jestli je to pravda, případně jestli si nováček taky na první významnou trofej počká pár desetiletí. Ale určitě nebude tak úspěšný jako my, hráči, kteří vyhráváme úplně všechno v každém pokémonském RPG.

Další šanci ukázat Ashovi, že je neschopná nula, když mu to trvalo tak dlouho, dostanete 15. listopadu letošního roku, kdy na Switchi vyjde dvojice Pokémon Sword & Shield.

Nejnovější články