zavřít

Rozhovor: Ivan Buchta a Martin Pezlar po návratu z Řecka

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Rozhovor autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Šéf vývoje ArmA III Ivan Buchta vypadal na pražském letišti stejně klidně a vyrovnaně, jako na jakékoliv herní výstavě. Usměvavý, rozvážný a zamyšlený. Přitom na půdě České republiky stanul po čtyřech měsících, které strávil v řeckém vězení společně s kolegou Martinem Pezlarem. Oba byli obviněni ze špionáže na ostrově Limnos – pro nikoho jiného, než pro Turecko. V Ivanově chování ale nic nenasvědčovalo, že má za sebou traumatické týdny. Snad jen odpověď: „Jestli to je prosím možné, mohl bych si zavolat ženě?,“ kterou pronesl po požádání o rozhovor, naznačila, že přijíždí z místa, kde je nutné se na všechno dovolovat.

Foto: Pavel Dobrovský

Dramatické zprávy, které provázely osudy obou vývojářů jsme na Games.cz sledovali a věříme, že vy také. Kromě podpůrných dopisů a demonstrace se o případ zajímala i neherní česká média, kterým Ivan s Martinem ochotně okamžitě po návratu poskytovali rozhovory. Z Atén s nimi dokonce letěl zpravodaj Českého rozhlasu a České televize – téměř, jako by se vracely rockové hvězdy. Jak podotknul Ivan, mediální pozornost je neobtěžuje, protože jejich propuštění je mimo jiné i zásluha českých novinářů, kteří kauzu dostali do širokého povědomí. A dvojnásobně jsou oba vývojáři vděční komunitě Army a hráčům, kteří je podporovali dopisy, účastí na demonstraci nebo jen projevy sympatie na diskuzních fórech.

Po kolečku rozhovorů s televizními kanály, tištěnými deníky a rozhlasovými novináři si Ivan s Martinem udělali čas i na naší malou buňku bez mikrofonu, zato s jednou kamerou. Rozhovor s oběma vývojáři můžete zhlédnout po rozkliku, kde na vás čeká i několik momentek z průběhu návratu. Kompletní fotogalerii z fotoaparátu Pavla Dobrovského najdete za tímto odkazem.

 

...

 

Foto: Pavel Dobrovský

Foto: Pavel Dobrovský

Foto: Pavel Dobrovský

Foto: Pavel Dobrovský

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.