zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme dekadentní American McGee’s Alice

Windows

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Že je Alenka podivuhodná dívka, to se ví už od roku 1865, kdy vyšla kniha Alenka v říši divů od matematika Lewise Carrolla. Bílý králík skočil do díry, Alenka šla za ním a dostala se do světa, který se přes 150 let snaží adaptovat řada médií. Disneyovky, filmy i videohry, včetně té nejznámější od Americana McGeeho z roku 2003.

McGee měl plné zuby vesmírných mariňáků a přímočaré akce, na kterých pracoval v Doomovi a Quakeovi II, rozhodl se udělat něco nekonvenčního a Alenka mu přišla jako dobrý nápad. Pořádně divná Alenka, se zbraněmi na vyprášení kožichu všem kočkám Šklíbám, žvahlavům a králíkům, co skáčou do teleportačních nor.

American McGee's Alice znamená skvělé využití enginu id Tech 3, který autoři upravili pro plynulejší animace, dialogové možnosti a zcela jiný druh zážitku, než kterému sloužil v Quake III Arena. Ostatně, kanceláře studia Rogue byly ve stejné budově jako id Software, zajít si pro radu nebylo tedy moc těžké. Hru také poznamenal dramatický rozchod McGeeho s produkční Electronic Arts. Jak to celé bylo, se dozvíte od Honzy a Pavla v našem videu.

Tagy: Alenka v řísi divů

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.