Úchvatné premiérové obrázky z Gothic III
zdroj: tisková zpráva

Úchvatné premiérové obrázky z Gothic III

Datum vydání:
13. října 2006
Vývojář:
Vydavatel:
Platformy:
Detail hry

19. 4. 2005 10:10 | Recenze | autor: Redakce Games.cz |

Známý hardcore pařan Andrej Anastasov nazval v leveláckém rozhovoru Gothic II jednou z nejlepších her za poslední roky.

I proto nás těší, že vám dnes můžeme naservírovat sadu prvních screenshotů z pokračování této oblibené série, které pochází z aktuálního čísla německého magazínu PC ACTION (thx ZeroCool). Jde sice jen o scany, ale jsou poměrně dost kvalitní a asi nejen mě připomínají svou působivou atmosférou konkurenční The Elder Scrolls: Oblivion.

Z preview jsme se o Gothic III dozvěděli spoustu nových informací. Herní svět má opět žít svým vlastním životem a nabídne vám různé příběhové linie. Zvířata (některá možná osedláte :) se budou vzájemně nahánět a lovit potravu. Vše bude oproti druhému dílu přibližně 3x rozsáhlejší a navštívíte různorodá prostředí jako poušť, lesy a sněhové pláně nebo 20 měst. Některá z nich okupují Orkové, které můžete vyhnat pryč společně s obyvateli, ale ne vždy se s vámi budou díky kolektivní umělé inteligenci bavit v závislosti na vašich předchozích činech.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Zpočátku bude mít hráč na výběr z celkem šesti ras a stejného počtu povolání, jako třeba kovář nebo gladiátor, jehož denním chlebem se stanou bitvy ve speciálních arénách. Tři druhy magie prý půjde používat jen na určitých místech mapy poblíž nějakého význačného bodu. Narazíte na staré známé z předchozích dílů, ale hra už nebude rozdělena na kapitoly. Později budete moci vstoupit do guildy, vybavit se novými předměty jako je štít, obchodovat prakticky s kýmkoli nebo si někoho z NPC postav za peníze najmout, aby bojoval po vašem boku.

Po technologické stránce se můžete těšit na fyzikální rag-doll efekty, dynamické nasvícení scény a přenastavitelné ovládání. Vývojáři z německých Piranha Bytes mají v současné době z Gothicu III hotovo 40% a rádi by ho pro vydavatele JoWood dokončili v první polovině příštího roku (nejprve pro PC, pak budou zvažovat konverzi na PS3/Xbox2). Více o hře zjistíte v našich dřívějších článcích nebo si počkejte měsíc na výstavu E3.
zdroj: PCGames, World of Gothic

jd

Nejnovější články