zavřít

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim

Vychází na platformách: Windows

Hodnocení redakce ?/10

Jak hodnotíme

- Recenze autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim - recenzeAutor: SliderPublikováno: 3.dubna 2000...


Majesty: The Fantasy Kingdom Sim - recenze

Autor: Slider
Publikováno: 3.dubna 2000

Budoucnost real-time strategií
Real-time strategie jsou bezesporu velmi populární a v brzké době se na našich monitorech začnou objevovat strategie nové generace jako jsou Earth 2150, Dark Reign 2 a další. Tyto hry budou bez výjimky zpracovány ve 3D grafice s možností libovolného rotování, či přibližování s pohledem na bojiště, někdy doplněným možností přepnout se přímo do libovolné jednotky a sledovat hru jejíma očima. Tyto hry budou mít kromě výborného grafického enginu i propracovaný fyzikální model zahrnující například změny počasí a jejích vliv na terén, zohlednění druhu a členitosti povrchu na dohled, dostřel, nebo rychlost pohybu jednotek. Proto by se mohlo zdát, že vedle těchto technologicky vyspělých her nebudou mít klasické 2D strategie (bez možnosti zoomování a otáčení pohledem) žádnou šanci na úspěch a brzy po nich neštěkne ani pes.

Naštěstí se však stále častěji ukazuje, že více než na technickém zpracování záleží úspěch hry na hratelnosti a originalitě. A my se teď mrkneme na zoubek hře, jejíž autoři se spíše než na fešný 3D grafický engine soustředili na originální přístup a nové nápady – jedná se o hru Majesty: The Fantasy Kingdom Sim.

 Klasický začátek
Jak název napovídá jedná se o hru zasazenou do fantasy světa, takže místo raketometů, vznášedel a tanků budou vaši armádu tvořit rytíři, elfové, trpaslíci a podobná fantasy „havěť“. To není na škodu, protože fantasy strategií je pořád ještě výrazně méně než těch zasazených do sci-fi prostředí. Zpočátku vám bude Majesty asi trochu připomínat Age of Empires, kterým se hra na první pohled podobá. Stejně jako u AoE začínáte se svým hradem a pár základními budovami, jako jsou Blacksmith (kovárna), Market Place (tržiště) nebo Guard House (strážnice), mezi kterými se poflakují Vaši poddaní. Jelikož už máte podobných strategií pár za sebou, nezdržujete se s nějakým hlubším zkoumáním stavu věcí a rovnou se vrháte do budování svého malého království.

Na začátku zjistíte, že jako tradičně máte zatím přístup pouze k několika málo budovám, ale to se jistě časem zlepší, takže prozatím se spokojíte s tím, co Vám hra nabízí. Vyberete třeba Warriors Guild a plácnete ji na mapu, dělňasové poslušně naběhnou a chvilku do stavby buší, až ji nakonec postaví. Jelikož je už nejvyšší čas začít budovat armádu, kliknete na tlačítko „Recruit Warrior“ a pár sekund čekáte, než se objeví Vaše první bojová jednotka, která po chvilce rázně vypochoduje z budovy. Stejně jako v jiných strategiích hodláte poslat jednotku na průzkum po nejbližším okolí - ale ouha, ať na svého prvního rytíře klikáte jak chcete, jediné co s ním můžete dělat, je přečíst si o něm pár informací, ale ovládat ho zkrátka nemůžete.

pokračováníNovinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.