zavřít

TEST - Warcraft III: Reign of Chaos

Windows

- Dojmy z hraní autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Do dávného konfliktu lidí s Orky vstupuje začátkem třetího WarCraftu nová rasa – Nemrtví.

Pocházejí odněkud z vesmíru a na Zemi (respektive do Lordaeronu) se dostali pomocí meteoritové přeháňky, která stihla tento mýtický svět. Jediná šance dvou původních ras Lordaeronu je cestovat na západ, do zapomenuté země Khalendor. Zatímco Orkové bez problémů nalodí svoje znovu sjednocené klany, o což se postará hráč jako Ork Thrall v prvních dvou tutorialových kolech, pýcha lidí a struktura monarchie jim znemožní uposlechnout proroka. WarCraft III začínáte tedy kampaní právě za lidi - v roli mladého prince Arthase, který za pomoci lorda Uthera a kouzelnice Jainy velí početnému vojenskému praporu. Hned ze začátku je čeká několik důležitých úkolů: zjistit, co jsou Nemrtví zač a vyšetřit šířící se epidemii v západní části Lordaeronu.


další nové obrázky

Konečně jsme se dočkali RTS, kterou nevyhráváte klasickým postupem „postav – zabarikáduj se – vybuduj armádu a zaútoč“, a ve které nejsou všechny herní úkoly úplně stejné. WarCraft III obsahuje mise nejen útočné (zastavit konvoj s nakaženou dodávkou jídla, než se dostane do ostatních vesnic, případně přepadnout klan Orků a zneškodnit jejich vůdce), ale také obranné. V jedné z nich musíte ve strategicky nevýhodně položené vesničce ubránit její obyvatele, než přijedou posily. A protože na to máte celých třicet minut skutečného času, nudit se rozhodně nebudete. To samé platí v jiné odpočinkové misi, jejíž cíl je vskutku bláznivý – v rozlehlém městě musí skupinka vašich bojovníků najít a zničit sto zombíků, než se to podaří vašemu protivníkovi, vůdci Nemrtvých. Zkrátka a dobře, Warcraft III: Reign of Chaos je podle očekávání jednou z nejlepších her letošního roku a dobré je, že začátkem července vyjde i u nás kompletně v češtině (screenshoty).
zdroj: Tiscali Games

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.