zavřít

Další ukázky ze strategie Homeworld 2

- Dojmy z hraní autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Po pár dnech jsme tu opět s několika novými screenshoty z připravované vesmírné real-time strategie Homeworld 2, která byla rovněž představena na dnes ukončené konferenci vývojářů GDC.

Jak můžete vidět, mají se Sierra a Relic Software rozhodně čím chlubit. Obrázky vypadají dobře. Na druhou stranu tvůrci upřesňují své záměry ohledně vývoje nového pokračování oblíbené hry. Nemají totiž v úmyslu vyrábět další revoluční titul, ale svůj předchozí projekt spíše tak nějak rozvinout, takže se Homeworld 2 od svého předchůdce nijak zásadně lišit nebude. Jejich síly se nyní soustředí především na intenzitu titulu a minimalizování jeho slabých stránek.


nové obrázkykompletní galerie

Děj Homeworld 2 vás zavede o sto let dále než původní hra. Stejně tak zatímco v prvním díle šlo o to, aby Hiigarané získali opět svůj domov, v tomto pokračování se jim ho budete snažit udržet. Hra vám nabídne 15 misí a jednu navíc jako tutoriál. Setkáte se snovými nepřáteli, kteří budou mít naprosto jiné lodě než Taiidanové v Homeworld. V celé hře ale nepůjde o to, mít co největší flotilu. V Homeworld 2 bude třeba při sestavování jednotek více taktizovat. Ovládací menu si bude moci hráč upravit dle libosti a svého vkusu. Vše je možné mít neustále přehledně uspořádané na obrazovce, neboť každá část menu je průhledná. Co se týče grafické stránky hry, už první díl byl vynikající. Homeworld 2 však staví na od podlahy přepracované technologii, i když celkový dojem je stejný. Lodě jsou velice detailní. Při přiblížení je dokonce možné spatřit pálící zbraně na jejich trupu. Fanouškové titulu jistě ocení snahu tvůrců ulehčit případným modifikátorům hry jejich práci. Pokud jste si oblíbili doprovodnou hudbu, určitě vás potěší, že i k této hře ji bude skládat tentýž člověk.

Homeworld 2 bude podporovat multiplayer až pro 6 hráčů a k dispozici bude i řada skirmish misí. Nyní se hra nachází v pre-alfa fázi a když vše dobře dopadne, v červenci by se mohla objevit na pultech obchodů.
zdroj: GameSpy

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.