zavřít

Zběsilé zápasy ozbrojených vozidel v MOBA aréně, akční Switchblade kombinuje nekolik žánrů

PlayStation 4 Windows PS4 Pro

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Když se řekne Lucid Games, asi se vám moc her nevybaví. Studio stojí především za mobilními hrami jako 2K Drive a portem GTA: Liberty City Stories, ale mnohem zajímavější jsou jejich kořeny. Studio vzniklo ze zaniklých Bizarre Creations, kteří se postarali o závodní sérii Project Gotham Racing, arkádu Geometry Wars a naposledy akční závody Blur. To už zní jako mnohem lepší předpoklady k vytvoření zábavné MOBA hry s ozbrojenými vozidly, kterou má být Switchblade.

Jednotliví členové Lucid Games mají zřejmě v oblibě hry s auty. Project Gotham Racing uspěl na poli simulátorů po boku Forzy a Gran Turisma, zatímco Blur nabídl svěží akční závody ve stylu Need for Speed na steroidech. Nerozhodli se však pokračovat v ani jednom z těchto subžánrů a vrhají se po hlavě do stále ještě neprobádaných vod kompetitivních onlinovek se smrtícími vozidly a MOBA mechanismy.

První informace jsou velice strohé a moc nepomůže ani kratičký teaser. V zásadě půjde o dva týmy po pěti hráčích, kteří se společnými silami snaží srovnat se zemí nepřátelskou věž. Ta je opatřena odolnými štíty, které musíte nejprve sundat výbušným vozidlem, které musíte ochránit jako payload. Jakmile jsou štíty dole, můžete veškerou svou palebnou sílu směřovat do jádra věže a kompletně ji složit.

O zábavu se zde postarají různé druhy vozidel. Zatímco ze začátku se vám hodí malá hbitá vozítka na průzkum okolí, jakmile vypukne bitva, bude lepší přesedlat do něčeho odolnějšího s větší ráží. Změnu vozidla provedete okamžitě v rámci boje, což otevírá prostor zajímavým strategiím. Můžete například prokličkovat mezi soupeři v rychlé bugině a u základny se přeměnit v těžce obrněný transportér, zatímco se vaši kolegové proměnili v artilérii a „sanitky“.

A proč se tvůrci pouští do tak nevšedního experimentu? „Ve studiu máme spoustu zkušeností s hrami s vozidly, ale v závodních hrách vyhrává pouze jeden. Chtěli jsme vytvořit hru, ve které vyhraje více hráčů najednou a kde půjde o pravou týmovou spolupráci, která hráče odmění za taktiku stejně jako za reakce,“ říká Craig Howard, šéf projektu.

Switchblade vyjde na začátku příštího roku jako free-to-play titul na PC a PlayStation 4. Již teď probíhá uzavřená beta, do které se stále můžete hlásit na oficiálních stránkách. Neubráním se nezmínit nevyužitý potenciál – když už je to v názvu, byla by škoda nemyslet na konzoli od Nintenda, kde by se taková hra vedle Splatoon 2 a plánované Rocket League určitě vyjímala.

Tagy: auta tým střílečka futuristická

Zdroje: AllGamesDelta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.