zavřít

Žánrový mix Spy DNA sází na maximální míru realističnosti

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Taktické akční RPG Spy DNA, v níž hlavní roli hraje skupinka agentů, vás svou spartánskou grafikou na první pohled nejspíš nezaujme, ale koncept hry rozhodně nezní špatně. Spy DNA se sice odehrává v blízké budoucnosti, ale snaží se působit co nejrealističtějším dojmem. Hra v sobě kombinuje mechaniky tahové hry se simulací autentických přestřelek, a právě s touto nabídkou vstupuje na Steam Greenlight, kde by ráda dostala váš palec nahoru.

Ve Spy DNA se ujmete ovládání skupinky geneticky vylepšených super špionů s unikátními talenty. Hra se po dvou a půl letech vývoje dostala do fáze veřejné alfa verze a z popisku tvůrců jde jasně vidět, že se poslední dva a půl roku zaměřovali spíše na hratelnost a realističnost než na propracované příběhové pozadí.

Ne snad že by ho hra neměla, ale základní premisa operuje na úrovni těch nejbéčkovějších děl napříč médii. Někdo z utajených laboratoří ukradne výzkum genetických vylepšení a je na vás, abyste ho získali nazpět. Jinak si totiž zlý národ vytvoří vlastní armádu supervojáků a převálcuje s nimi celý svět.

Když odhlédnu od nezajímavého nástřelu příběhu a podíváme se na samotnou hru, uvidíme taktické RPG se soubojovým systémem, který údajně nemá daleko k reálným přestřelkám. Vývojáři zde totiž počítají se vším, a tak se zbraně, kulky i brnění chovají tak, jak byste to od nich očekávali.

Se vzdáleností ztrácí projektily sílu a na dálku je také najednou účinnější i brnění. U něj navíc ještě záleží na tom, s jakým typem brnění jdete, proti jaké zbrani. Podobně jako v reálu nemůžete s jedním brněním ustát všechny střely, nepodaří se vám to ani ve Spy DNA. Velmi přitom záleží také na přesnosti střílení, kdy tvůrci studovali reálné chování zbraní a podle toho ladili jejich přesnost u těch virtuálních.

Vyhýbat byste se ve hře neměli jen střelám, ale nežádoucí jsou také bodné rány, zapálení, výbuchy apod. S tímhle vším proti vám půjdou pašeráci ohrožených druhů zvířat, vědci a výzkumníci s pochybným etickým kodexem a také různé vojenské organizace, které k těm nejhodnějším zrovna nepatří.

Spy DNA je momentálně na Steam Greenlight. Pokud všechno půjde podle plánu, dočkáme se vydání hry v early accessu v druhém kvartálu letošního roku. Následovat bude vydání plné verze hry, se kterou se počítá na letošní podzim.

Jestli si chcete ale vyzkoušet taktickou akci se špiony už teď, můžete. Vývojáři totiž na webu IndieDB.com dali ke stažení demoverzi z rozpracované alfa verze hry. V ní si můžete vyzkoušet tvorbu postavy, dialogy, podíváte se na příběh a dojde také na bojové mise. Demoverzi můžete stahovat odsud a případný palec nahoru pak udělit na Greenlightu tady.

Tagy: akční RPG taktická

Zdroje: tisková zpráva,Steam Greenlight

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.