Z adventure Gemini Rue čpí nezávislý "Blade Runner"
zdroj: Archiv
Preview

Z adventure Gemini Rue čpí nezávislý "Blade Runner"

13. 1. 2011 9:59 | autor: Petr Poláček |

Futuristická neo-noirová atmosféra a zápletka, akční vložky (střílení), přísně logické problémy, důraz hlavně na vyprávění, záměrně low-resová ručně kreslená grafika, podmanivá hudba a kompletní dabing. Tyto a další aspekty náleží další hře od nezávislého studia Wadjet Eye Games (Blackwell série, Shivah a další), která opět spadá do adventurního žánru a dýchá z obrázků a hlavně z videa (najdete níže) atmosférou Blade Runnera. A abychom nezapomněli, hra se jmenuje Gemini Rue.

Až na hudební doprovod může za Gemini Rue jediný člověk Joshua Nuernberger, který do kreslených lokací nepříliš vábné budoucnosti zasadil dvě ústřední postavy se vzájemně propletenými osudy. Na jedné straně je to bývalý nájemný vrah Azriel Odin, který se obrátil proti svému zaměstnavateli (syndikát Boryokudan) a snaží se jej zničit. Na druhé straně stojí Delta-Six, mladý muž, který se probudí bez vzpomínek a paměti v prostorách tajemné budovy Center 7, odkud uprchne, aby si zachránil poslední zbytky vlastní identity a nestal se, tak jako ostatní, bezmyšlenkovitým nájemným zabijákem. Tito dva se, společně s řadou dalších postav, musí zákonitě setkat, aby společně čelili obludné realitě světa, kde život nemá valnou cenu a nakonec ovlivnili osud celé galaxie.

Krom klasické point and click hratelnosti a zaměření na logický postup při překonávání překážek, je na Gemini Rue zajímavá zejména slíbená akční vložka. V průběhu hry bude nutné vzít do ruky pistoli a bránit se – hra pro to bude mít speciální ovládací schéma. Klávesami A a D se budete vyklánět zpoza krytu, klávesa CTRL zadrží dech, a když stisknete spoušť v pravý čas, cíl bude eliminován. Později bude možné sejmout více cílů naráz.

Tyto akční segmenty jsou však pouhé doplňky, jádro hry tkví v adventuření, nasávání atmosféry, konzumaci mysteriózního příběhu a prožívání osudů hlavních i vedlejších postav. A jestli vás k tomu nedokope výše uvedený trailer a říkáte si fanoušci adventur, nota bene třeba těch klasických, tak už je to s vámi asi marné. Jinak pár servisních údajů: herní doba je dle schopností hráče 4-8 hodin, hra obsahuje 80 obrazovek, vývoj trval 2 roky a loni se hra dostala mezi finalisty prestižních cen IGF ve studentské kategorii.

Hra vyjde 24. února, už nyní si ji můžete předobjednat na homepage – a to rovnou ve dvou verzích. Digitální verze vás vyjde na 15 dolarů, ale (pouze) do vydání hry je dostupná ještě verze krabicová za 25 dolarů. Ta nabídne krom hry na disku ještě CDčko s hudebním doprovodem (autorem je Nathan Allen Pinard), vývojářský komentář a samozřejmě okamžitý přístup k digitální verzi, až vyjde 24. února. A teď se ještě jednou povinně mrkněte na video.

 

Nejnovější články