zavřít

Vychází konverzační adventura Herald z období evropského kolonialismu

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Herald je svým zaměřením originální adventura a historické drama v jednom, které 22. února vyjde na Steamu. Půjde však jen o první díl hry – Book I & II. Třetí a čtvrtá část vyjde později, nikoliv jako pokračování, ale jako placené DLC.

Herald hráče zavede na palubu stejnojmenné lodi v alternativní historii roku 1857, kde se ujmete role stevarda Devana. Jeho úkolem je udržovat mezi pasažéry pořádek, a jakkoliv půjde o tradiční klikací adventuru, mnohem raději mluví vývojáři o hře jako o dobovém dramatu.

Prim zde hrají dialogy a větvící se příběh, který může vyústit v několik různých konců. Během hraní by toho mělo být hodně co objevovat, protože na lodi se dle slov tvůrců skrývá nejedno tajemství. Na jeden z dialogů se můžete podívat v dalším videu, kde Devan debatuje s nejprestižnějším pasažérem Herald – senátorem Mortonem.

Devan je v této konkrétní a značně prekérní situaci pouhým sluhou, zatímco senátor Morton tím nejvýše postaveným pasažérem. Specifický problém s čajem pana Mortona můžete řešit několika způsoby - od slušného dodání čaje, až po vyžádání si jiného tónu.

Výsledek potyčky uvidíte samozřejmě v plné hře, ale o rozhodnutí můžete hlasovat také na oficiálních fórech hry. Zdá se, že Herald jde na klasickou adventuru přeci jen jinak, ať už jde o důraz na dialogy a příběh (namísto kombinování všelijakých předmětů v inventáři), o zajímavý svět 19. století, nebo o uzavřené prostředí lodi plné pestrých postav.

Tagy: adventura historická

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.