Videoherní adaptace Planety opic je především krásné interaktivní dobrodružství plné rozhodnutí
zdroj: Archiv

Videoherní adaptace Planety opic je především krásné interaktivní dobrodružství plné rozhodnutí

21. 9. 2017 16:26 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Pierre Boulle si v šedesátých letech minulého století mohl jen těžko představit, jak slavnou značku svým psaním založí. Originální téma se procpalo do spousty více či méně kvalitních filmů a seriálů a ujala se ho i herní studia. Nejnovější pokus Planet of the Apes: Last Frontier adaptuje příběh aktuální filmové série a byť se tváří jako adventura, jedná se spíše o interaktivní film.

O knižní veledílo Planeta opic se v roce 1963 postaral již zmíněný francouzský spisovatel Pierre Boulle. O kladném přijetí jeho díla svědčí především slušná řádka filmových adaptací táhnoucí se od roku 1967 do dnes. Po postupně upadající sérii snímků se v roce 2011 do kin dostalo Zrození planety opic, které zaznamenalo celosvětový úspěch. Pokračování Úsvit planety opic dorazilo o tři roky později a za další tři roky Válka o planetu opic. Mezi poslední dva díly je dějově zasazena adventura Planet of the Apes: Last Frontier.

zdroj: Archiv

Hra sleduje příběh malé skupinky opic, která po porážce jejich vůdce Koba opouští San Francisco (které tak definitivně patří Caesarovi) a prchá do lesů poblíž Rocky Mountains. Zde založí novou civilizaci, ke které se v roli hráče připojíte s nadcházející zimou v roli Bryna, jednoho ze tří synů vůdce Kahna.

Vašimi bratry jsou agresivní, horkokrevný Tola a zakřiknutý Juno, kterého kvůli genetické deformaci každý vidí jako nejslabší, postradatelný článek skupiny. Záda vám kryje namakaná gorila Brutus. Zima s sebou nicméně přináší závažný problém v podobě nedostatku jídla. A kdo má jídlo? Lidé. Tedy těch pár zbylých jedinců, kteří se stále snaží dokázat, že Země patří jim.

Celou hru ovládáte prakticky jen volením té či oné reakce v právě probíhající situaci – v tomto případě rozhodnutí a přesvědčení ostatních, že je v pohodě lidi prostě okrást, nebo že by bylo dobré s nimi obchodovat. Každé rozhodnutí má mít zásadní vliv na vývoj děje a vztahu mezi lidmi a opicemi, což v konečném důsledku vyústí v jeden z několika možných konců.

Nebudete však celou dobu hrát za Bryna, ale dostanete možnost rozhodnout o osudu těchto dvou osad i z pohledu místních lidských farmářů. I na farmě panují vnitřní spory, v případě lidí je logicky na denním pořádku pochybování o vedoucí pozici. Tvůrci z FoxNext Games (videoherní divize 20th Century Fox) často zdůrazňují, že v každém bodě příběhu záleží jen na vás, jak se celá situace vyvrbí.

O technickou a vizuální stránku hry se stará zkušené motion capture studio The Imaginarium Studios, které stojí třeba za Ryse: Son of Rome. Vypadá to tedy pěkně, příběh by mohl být slušně rozvětvený a když od Planet of the Apes: Last Frontier nebudete čekat vyloženě hru, dočkáte se interaktivního zážitku a pomyslného oslího můstku mezi posledními dvěma filmy. A to ještě letos na podzim na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články