zavřít

V nenásilné explorativní adventuře Eastshade dostanete do ruky malířský štětec

PC

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Vývojáři explorativní adventury Eastshade vydali po dvou letech vývoje nový trailer, který svým prostředím může připomínat leckteré RPGčko. Tam, kde byste ale jinde tasili meč a štít, vytáhnete v Eastshade malířské plátno a štětec. Jakkoliv nepůjde o simulátor malování, jednou z hlavních herních mechanik je zde kreslení krajinky a prozkoumávání otevřeného světa ostrova jménem Eastshade.

Vedle malby tu najdete několik postav se kterými můžete ve větvících se dialozích prohodit pár slov a třeba jim nabídnout váš výtvor. Na oplátku za svůj výtvor můžete od místních obyvatel dostat užitečnou radu, nebo vám mohou prozradit nějaké tajemství. Některým lidem můžete i pomáhat, byť vývojáři ještě úplně neupřesnili jestli půjde o klasické "přines mi XY", nebo to budou propracovanější úkoly.

Vaše akce by měly mít ve výsledku vliv na stav ostrova a hra by měla na vás zase reagovat zpátky s tím, že se postupně budete dostávat k tajemstvím a záhadám ostrova. Eastshade není ani násilná, ani příliš klidná hra a tvůrci zdůrazňují, že i přes nenásilný základ nejde o walking simulator. Zapomeňte na střílení, ale jen tak bezcílné bloumání světem jako třeba v Dear Esther tady také nebude.

Sami vývojáři na webu prozradili, že by se vám mohlo Eastshade líbit i v případě, kdy vám třeba Dear Esther nebo Gone Home příliš nesedlo. Tady by bychom se měli dočkat mnohem více interakcí a alespoň nějakého smyslu progrese a vývoje, byť například příběh nebude hrát prim. Ve hře má být údajně více menších a méně důležitých příběhů, než jeden velký, všeobjímající. Jednou z důležitých mechanik má být jakási místní obdoba craftování, spojená s nacházením materiálů. Trailery toho nicméně příliš neprozrazují a datum vydání je také ve hvězdách.

Eastshade

Tagy: adventura first person explorativní adventura

Zdroje: eastshade.com

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.