zavřít

V nenásilné explorativní adventuře Eastshade dostanete do ruky malířský štětec

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Vývojáři explorativní adventury Eastshade vydali po dvou letech vývoje nový trailer, který svým prostředím může připomínat leckteré RPGčko. Tam, kde byste ale jinde tasili meč a štít, vytáhnete v Eastshade malířské plátno a štětec. Jakkoliv nepůjde o simulátor malování, jednou z hlavních herních mechanik je zde kreslení krajinky a prozkoumávání otevřeného světa ostrova jménem Eastshade.

Vedle malby tu najdete několik postav se kterými můžete ve větvících se dialozích prohodit pár slov a třeba jim nabídnout váš výtvor. Na oplátku za svůj výtvor můžete od místních obyvatel dostat užitečnou radu, nebo vám mohou prozradit nějaké tajemství. Některým lidem můžete i pomáhat, byť vývojáři ještě úplně neupřesnili jestli půjde o klasické "přines mi XY", nebo to budou propracovanější úkoly.

Vaše akce by měly mít ve výsledku vliv na stav ostrova a hra by měla na vás zase reagovat zpátky s tím, že se postupně budete dostávat k tajemstvím a záhadám ostrova. Eastshade není ani násilná, ani příliš klidná hra a tvůrci zdůrazňují, že i přes nenásilný základ nejde o walking simulator. Zapomeňte na střílení, ale jen tak bezcílné bloumání světem jako třeba v Dear Esther tady také nebude.

Sami vývojáři na webu prozradili, že by se vám mohlo Eastshade líbit i v případě, kdy vám třeba Dear Esther nebo Gone Home příliš nesedlo. Tady by bychom se měli dočkat mnohem více interakcí a alespoň nějakého smyslu progrese a vývoje, byť například příběh nebude hrát prim. Ve hře má být údajně více menších a méně důležitých příběhů, než jeden velký, všeobjímající. Jednou z důležitých mechanik má být jakási místní obdoba craftování, spojená s nacházením materiálů. Trailery toho nicméně příliš neprozrazují a datum vydání je také ve hvězdách.

Eastshade

Tagy: adventura first person explorativní adventura

Zdroje: eastshade.com

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.