V marťanském survivalu Rokh si můžete postavit i vlastní továrnu
zdroj: Archiv

V marťanském survivalu Rokh si můžete postavit i vlastní továrnu

6. 5. 2016 17:11 | Preview | autor: Adam Homola |

Jedna z dalších survival her, Rokh, se nám sice představila už před několika měsíci, ale teprve teď se snaží získat kromě vaší pozornosti i finanční podporu. Vývojáři ze studia Darewise Entertainment totiž spustili Kickstarter, jehož cílem je vybrat 100 000 eur. Pokud se to podaří, vyjde Rokh v září na Steamu v programu předběžného přístupu a budete si moci vyzkoušet virtuální přežití na Marsu buď sami, nebo se skupinkou ostatních přeživších.

Jak už jsme psali v minulosti, Rokh jde na survival aspekt přes online prvky. Je ve vašem zájmu socializovat se s ostatními hráči, ovšem povinností to není. Sólisté mezi vámi si Rokh také užijí, jen to budou mít podstatně těžší. Díky spolupráci s ostatními hráči vybudujete mnohem větší a lepší základny a výbavu. Nechybí zde ani crafting, který vám pomůže s výbavou.

Na Marsu musíte, vzhledem k survival nátuře hry, řešit i kyslík, jídlo, vodu a další nezbytnosti. Na ploše o rozloze 400 kilometrů čtverečních nemusíte být tak úplně sami, ani když se rozhodnete sólovat. Ve hře má být přítomen regulérní programovací systém, který vám dovolí ovládat prvky základny i zařízení venku (např. pumpa, těžba surovin, obranný systém apod.) na dálku.

zdroj: Archiv

Tvůrci ale zašli ještě o krok dál a dovolí vašim zařízením ovládat některé základní i pokročilé funkce - to ve výsledku znamená například možnost vybudování vlastního automatizovaného produkčního řetězce. V podstatě byste si měli mít ve hře možnost udělat takovou malou vlastní soběstačnou továrnu, která bude chrlit z pásu jeden produkt za druhým.

V takovém případě si ale musíte dát pozor na hackery. Ti mohou přijít, převzít nad vaším systémem kontrolu a použít ho proti vám. V Rokh by tak mělo být teoreticky o zábavu postaráno a sami vývojáři považují hru za jakousi další úroveň žánru vesmírných craftovacích survival her jako je Space Engineers, kterými se Darewise Entertainment inspirovali.

Rokh zdroj: Archiv

Hru můžete podpořit na Kickstarteru pod tímto odkazem. Ke hře se dostanete už za 10 eur v rámci omezeného množství přispěvovatelů, jinak za 13 eur už v rámci regulérního příspěvku.

Nejnovější články