zavřít

V manažerské simulaci Gunsmith je vaším cílem uspokojit světovou poptávku po zbraních

Windows

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Manažerské hry tu jsou od toho, aby nám, prostým hráčům, zprostředkovaly co možná nejvěrnější, stále však herní zážitek ztvárňující nějaké výrobní odvětví. Třeba v takovém Mad Games Tycoon jste vedli vlastní studio vyvíjející hry a Big Pharma vás zase nechala okusit výrobu léčiv. Právě s druhou jmenovanou má Gunsmith až překvapivě hodně společného. Zatímco Big Pharma vám umožní vyrábět nepřeberné množství léků, jejichž úspěch na trhu se odvíjí od kvality a vedlejších účinků, v Gunsmith se stavíte do čela společnosti, která uspokojuje poptávku po naprosto opačném druhu zboží – po zbraních.

Ať už ve světě právě zuří válka nebo panuje křehké příměří, poptávka po zbraních asi nikdy neopadne. Na sebeobranu je potřebují jak jedinci, tak i státní armády a co si budeme nalhávat, mafiáni a gangsteři by bez nich jen těžko fungovali. Ale naštěstí se na trhu objevujete vy, hodný to dodavatel s dobrými úmysly.

Základem všeho je pásová výroba, kterou možná znáte z výše zmíněné Big Pharma, a pokud náhodou ne, tak jste se s ní zcela určitě setkali v české hře Factorio, která by mohla být definicí pásové výroby jako takové.

Jednoduše řečeno, strojem s materiálem to začíná, přes různé lisy to pokračuje a krabicovačkou to končí. Tedy jen ve vaší továrně, protože poté následuje hledání kupce, pročištění skladových zásob a namaštění kapsy. Pokud už se těšíte na specializaci v RPG a raketách, pak trochu zpomalte.

Ze začátku vás nikdo nezná a nejenže vám tedy nevěří, ale sami ani nemáte prostředky na výrobu pokročilých zbraní. Takže, než svět zaplavíte smrtícími nástroji, musíte ho nejprve navléci do kevlaru. Jako první se totiž dostanete k výrobě neprůstřelných vest, maskáčů, rukavic a dalších.

Teprve až si uděláte jméno kvalitního dodavatele ochranných prostředků, se můžete se pustit do příručních zbraní, automatických samopalů a výbušnin. Jen si musíte dát pozor na konkurenci. Přeci jen pracujete ve zbrojařském průmyslu. Kdo ví, co se může nešťastnou náhodou přihodit.

Gunsmith je stále v rané fázi vývoje, což znamená, že datum vydání je ve hvězdách. Počítá se s early accessem na Steamu, ve kterém by hra měla stát 15 dolarů, ale ani ten nemá potvrzený rok 2017. Kromě toho mě trápí ještě jedna otázka – budu moci sám vyvolávat konflikty, aby se mému obchodu lépe dařilo?

Tagy: zbraně obchod se zbraněmi managemen vlastní výroba

Zdroje: Indie DB

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.