zavřít

V jednu chvíli Call of Duty, v další Arma 3. Black Day je akční sandbox, kde si nastavíte prakticky cokoli

Windows

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Jaká je cílová skupina francouzské nezávislé stealth střílečky Black Day? Netuším. Snad někdo, kdo absolutně netuší, co si od střílení do padouchů vlastně slibuje, a potřebuje si napřed vyzkoušet úplně všechno. Abyste rozuměli, Black Day je totální sandbox v tom smyslu, že si svou hru můžete nastavit přesně tak, jak chcete. Typ mapy, hustota a druh nepřátel, denní doba, celková obtížnost, kamera z pohledu první nebo třetí osoby, pistolka s tlumičem nebo obří rotačák… Zkrátka si zašmidláte fidlátky a rázem předěláte Call od Duty na Arma 3, nebo naopak. Teoreticky.

Samozřejmě se nabízí otázka, proč v tom případě rovnou nespustit CoD či Armu. Ale je pravda, že Black Day ani v současné alfaverzi nevypadá vůbec špatně. V šestiminutovém videu je vidět chlapíka, jak se prohání po náhodně vygenerované mapě, ze stínů expertně vykosí ruský vojenský tábor, a za chvilku překvapí páreček nic netušících strážných u bazénu svým minigunem. V jeden moment se plíží vysokou travou a hraje si na odstřelovače, a zničehonic pálí raketometem po futuristickém robopavoukovi. Taková vojensko-simulační modelína.

No a to je vlastně asi tak všechno, co zatím můžu k Black Day říct. Snad bych sem ještě mohl naházet pár konkrétních, ba přímo matematických informací. Tedy dobrá: 6 různých misí/prostředí, 20 zbraní od pistolí přes pušky až po brokovnice, 3 různé druhy granátů (frag, smoke, EMP), 2 úhly kamery, a nakonec vstup do předběžného přístupu někdy v průběhu letošního léta.

Tagy: sandbox střílečka early access

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.