V datadisku pro šestou Civilizaci povede Koreu královna Seondeok
zdroj: Archiv

V datadisku pro šestou Civilizaci povede Koreu královna Seondeok

6. 12. 2017 15:00 | Preview | autor: Adam Homola |

První datadisk pro šestou Civilizaci dorazí pod názvem Rise and Fall za dva měsíce, a tak si pojďme posvítit na jeden z osmi nových národů. Nováčkem na poli civilizací bude třeba Korea, kterou povede královna Seondeok, která vládla království Silla (jedno ze tří dobových Ka korejském poloostrově) po dobu patnácti let mezi roky 632–647.

Seondeok za svého panování investovala do vzdělání, které za její vlády společně s uměním a vědou vzkvétalo. Za její vlády se v Sille postavila také dodnes stojící astronomická observatoř Cheomseongdae, která je stále považována za nejstarší stojící observatoř v Asii a možná i ve světě.

Není proto divu, že Korea bude mít v datadisku velký bonus pro vědu, konkrétně díky novému unikátnímu districtu Seowon. Ten nahradí Campus a bude sloužit jako domov pro různé akademické aktivity.

Počítejte ale s tím, že Seowon musíte postavit na kopci. Jakmile tak učiníte, můžete začít těžit z velkého přísunu vědy. Pozor ale na okolní stavby, protože s každým dalším distriktem postaveným v sousedství Seowonu jde přísun vědy dolů.

zdroj: Archiv

S tím se do jisté míry pojí i unikátní schopnost Koreje - Three Kingdoms. Abyste z ní vytěžili ty největší bonusy, měli byste v blízkosti Seowonu postavit doly a farmy. Zatímco doly díky takovému umístění získají bonusovou vědu, farmy budou zase produkovat bonusové jídlo.

Korea nebude v Rise and Fall žádným otloukánkem ani co do vojenských schopností. Její unikátní jednotkou je Hwacha. Na pohled jde o nenápadný vozík na dvou kolech, jenže v praxi je to mobilní balista se schopností vypálit stovku ohnivých šípů během několika vteřin. Hwacha je tak velmi silnou jednotkou na dálku, jenže s ní zase pro změnu nemůžete v rámci jednoho tahu střílet a pohybovat.

Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall zdroj: Archiv

Poslední herní novinkou je unikátní schopnost královny Seondeok s názvem Hwarang. Ta vám dává bonusy do vědy i kultury ve všech městech, kde funguje guvernér. Hwarang, společně s šikovně postaveným Seowonem a použitím Three Kingdoms, tak mohou zajistit solidní vědecký základ pro vývoj a výzkum nových technologií. Což, jak hráči Civilizace jistě vědí, může být v některých situacích klíčovou výhodou.

Korea je teprve začátkem a prvním představeným národem z chystaného datadisku Civilization VI: Rise and Fall. Ten přidá celkem osm nových národů a vyjde na PC už 8. února příštího roku. Jednotlivé novoty a detaily datadisku se můžete dočíst v novince od Vaška.

Nejnovější články