V akrobatické Valley hrají prim speciální oblek a vliv vaší smrti na okolní les
zdroj: Archiv

V akrobatické Valley hrají prim speciální oblek a vliv vaší smrti na okolní les

10. 6. 2016 14:18 | Preview | autor: Adam Homola |

Explorativní dobrodružná akce Valley vyjde už v létě a tak se můžete podívat nikoliv na kratičký teaser, ale rovnou na šest a půl minuty dlouhý záznam z hraní. V něm uvidíte, že Valley má do typické akční hry poměrně daleko. Celá hratelnost se točí kolem obleku L.E.A.F. který vám propůjčí speciální schopnosti. Ty se týkají především pohybu a tak nebude nouze o skákání do výšek, používání jetpacku a houpání se pomocí přitahovacího lana. Oblek vám poskytne opravdu širokou nabídku pohybových kreací.

Jedna z nich například připomíná chůzi v nulové gravitaci v Dead Space. Na některých površích můžete ve Valley chodit bez ohledu na gravitaci a na to, zda jde o strop, zeď, či obyčejnou zem. Stačí na příslušný povrch zamířit, vyskočit a jakmile na něj doplachtíte, ihned stojíte nohama „na zemi“ a celá obrazovka se otočí tak, jako byste skutečně stáli na zemi.

Jednou ze zajímavých mechanik Valley je i systém smrti a života. Nejen že můžete pomocí své schopnosti oživovat mrtvé stromy či zvířata, ale váš vlastní výkon ve hře má vliv na celé okolní prostředí. Čím víc budete umírat, tím mrtvěji bude působit i celé herní prostředí kolem vás. A nakonec nechybí ani různá vylepšení pro oblek L.E.A.F.

Valley vyjde ještě letos v létě a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Vedle přiloženého traileru se můžete pokochat i obrázky v galerii na kartě hry, které vypadají přeci jen o něco lépe, než samotné video, které se objevilo na evropském blogu PlayStationu.

zdroj: Archiv

Nejnovější články