zavřít

Tajemný Zaklínač přichází z Polska

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Polský vývojový tým Red Studio se sídlem v Lodži, který patří společnosti CD Projekt, v pátek oznámil vývoj své první hry, akčního RPG The Witcher, česky Zaklínače.

Jeho děj bude zasazen do prostředí známého z fantasy příběhů polského autora Andrzeje Sapkowského (foto vpravo), který proslul především díky sérii románů o zaklínači Geraltovi. Geralt je sice mutantem a nájemným vrahem, který byl už od dětství školen pro boj s netvory, ale má i svůj vlastní etický kodex. Příběh má nést prvky z Tolkiena a slovanské mytologie, čímž by nám mohl být poměrně blízký.

    Hra bude spojovat okázalé scény soubojů s hloubkou scénáře a originálními hádankami. Velký počet různých nepřátel, působivé lokace a temné předpovědi týkající se budoucnosti světa mají za následek, že událostí, kterých je hráč svědkem, nabírají rychle na intenzitě. Trojrozměrný engine hry využívá veškeré moderní grafické efekty a také mnoho zcela nových, jako např. pohybující se větve stromů. Na hrdinu se díváme shora, kamera je umístěna nad hlavou hrdiny, podobně jako v "Icewind Dale II" nebo "Baldur´s Gate: Dark Aliance".
Tato hra nebude prvním pokusem o konverzi literárního díla do líbivější podoby. Ještě dávno před Red Studiem vznikl stejnojmenný komiks, film a dokonce i televizní seriál. Více informací o Zaklínači snad dorazí v blízké budoucnosti i s prvními obrázky.
zdroj: PR

kate

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.