zavřít

Survival horor Narcosis vás zavře do chodící rakve na dně oceánu

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Početné řady explorativních hororů z pohledu vlastních očí již za nedlouho rozšíří novinka Narcosis. Ta se objeví na Steamu ještě letos a půjde o ideální hru pro VR. Ve hře se totiž ocitnete v roli přeživšího potápěče, uvězněného na dně Pacifiku. Vybaveni jste baterkou, nožem a technologicky špičkovým potápěčským oblekem a vaším úkolem je prostě přežít.

Narcosis je survival horor, ale vývojáři sami tvrdí, že hodlají hrát na víceméně realistickou notu. Na dně oceánu tak nenajdete žádnou tajnou korporaci a její experimenty, nebo nějaká divoká monstra. Největší starosti vám bude dělat kyslík a fauna i flóra. Jakkoliv se ale snaží vývojáři prezentovat Narcosis realisticky, naznačují, že ve hře uvidíme i nějaké surreálné věci.

V hlubinách Pacifiku přežijete jen díky půl tuny vážícímu speciálnímu obleku a několika nástrojům, které vám zajistí relativní bezpečí a naději. Nouze o intenzivní situace zde nebude, jenže při vysokém stresu spotřebováváte mnohem více kyslíku a klidně se vám pak může rozostřit vidění, zhoršit sluch apod. Zavření do „chodící rakve“, jak obleku sami tvůrci přezdívají, se tak zdá být jako ideální tah pro VR.

Nicméně virtuální realitu, konkrétně Oculus Rift, ke hraní Narcosis potřebovat nebudete. Stačí obyčejný monitor a chuť vyzkoušet horor na dně oceánu. Hra by měla vyjít ještě letos, alespoň podle informací na produktové stránce na Steamu. Přesné datum vydání ale ještě známé není.

Tagy: horor first person

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.